Przywitaj zimę z radością – odnajdź pewny sposób na niewysokie temperatury!
Zimowe dni to niełatwy okres dla zmarzluchów. Na ogół potrzebujemy wtedy skryć się w ciepłym mieszkanku oraz z gorącą herbatką usiąść do naszej ukochanej książki oraz do wyselekcjonowanego filmu.
Źródło: Baghouse.pl
Jednak czy zima musi być taka „chłodna”? Zobacz, co możemy zrobić, aby uchronić się przed przeszywającym chłodem.
Jest bez liku metod na osłonę przed zimnem. Możemy pić dużo grzejących płynów, schronić się przed nim w mieszkaniu. Ale najlepszym pomysłem będzie należyte odzienie. Wełna parzona – świetny patent na chłodne dni. Runo jest naturalnym włóknem pochodzącym z sierści zwierząt. Pozyskujemy ją przykładowo od owiec, wielbłądów lub królików. Ze względu na charakterystyczne własności włókna, wełna (zobacz cena wełny gotowanej) jest używana do wyrobu dużej jakości materiałów, jak także włóknin.
Wełna była znana od czasów starożytnych. Ta doskonałej jakości jest nadzwyczaj miękka, puszysta a także cechuje się cienkimi przędzami, które posiadają długość 4-12 cm. Taką niebywałą strzyżę uzyskuje się z włosa owiec rasy merynos. Natomiast z włosia kóz kaszmirskich pozyskuje się inny efektowny gatunek wełny to jest kaszmir. Gruba wełna gotowana pozyskiwana jest z włosia owiec długowełnistych . Włókno wełny pochodzącej od owych zwierzaków może osiągać długość aż do 40 centymetrów. dzianina wełniana jest znakomitym zabezpieczeniem przed niskimi temperaturami.
Źródło: Axami
Wełna gotowana: co to takiego? Jeśli w swej garderobie posiadasz berety, szaliki czy swetry, prawdopodobnie są one zrobione właśnie z gotowanej wełny.
Wełna gotowana (czyli wełna parzona) odróżnia się od tradycyjnej wełny tym, iż jest bardziej ciasna . Z jakiego powodu? Dlatego, że została przedtem poddana obróbce termicznej oraz w związku z tym się skurczyła.