Jak kupować buty w internecie, jak dobierać rozmiar, by był idealny? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć w tej sytuacji?

najnowszy szyk i trendy

Jak kupować buty w internecie, jak dobierać rozmiar, by był idealny? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć w tej sytuacji?

Często tak to wygląda, że przeglądamy różnego rodzaju buty w sieci i myślimy, iż cudownie byłoby je mieć, ale jak je kupić bez przymierzania. To obawa większości z nas, gdy nabywamy obuwie drogą internetową. Jednakże istnieje na to sposób.

Być może sposób taki wyda się dość prosty, lecz dobrą metodą na wybranie idealnie rozmiaru butów będzie zmierzenie długości swoich stóp. Rozmiary EU mogą się czasami dość znacznie różnić, lecz nic to, gdyż każdy producent umieszcza informacje o długości wkładki takich butów. To na pewno łączy rozmiary różnych butów – ta sama długość wkładki. Tak t wygląda ze wszystkimi butami, takie są trampki męskie (tu oferta) czy buty na zimę. Dlatego też długość wkładki wskaże odpowiedni rozmiar, ale w jaki sposób dokonać pomiaru? Jeśli posiadamy stara buty, o których można powiedzieć, że mają dobrze dopasowany rozmiar, to najlepiej spojrzeć na długość wkładki, która jest podana wewnątrz na języku.

buty

Autor: Via Roma
Źródło: Via Roma

Później zaś trzeba ją porównać z tabelą rozmiarów, i tak właśnie odnaleźć można najlepiej własny numer. W innym przypadku zmierzyć należy długość stopy, najlepiej w skarpetce, a potem postawmy ją na kartce A4, przy czym piętę trzeba ustawić na samym końcu, zaznaczmy miejsce, gdzie kończą się palce. Pamiętać należy, by wymierzyć obydwie stopy, ponieważ zdarza się tak, iż jedną z nich mamy nieco dłuższą. Należy jednak pamiętać, żeby kupować obuwie trochę większe.

Jeśli pragniesz bez zwłoki znaleźć analogiczne artykuły odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.bratapeofficial.com/product-page/tasma-do-stylizacji) na podobnej stronie.

O ile? To jest zależne od tego, jakiego rodzaju obuwie dobieramy, czy będą to zwykłe trampki czy też espadryle na koturnie. Wiedzmy, że stopa nie powinna latać po całym bucie (zobacz tutaj). Powinna mieć trochę luzu, lecz buty również nie mogą być za duże. Z pewnością w starych butach można sprawdzić, jak dużo zostawialiśmy sobie miejsca oraz czy była to ilość odpowiednia.

Czasami jest tak, iż kupowaliśmy buty za małe lub za duże, przez co łatwo, nawet na wyczucie stwierdzić, w jakich butach będziemy czuć się lepiej, a w których już niekoniecznie. Jeżeli te sposoby będą dla nas niewystarczające, to możemy zamawiać w sklepach, jakie płacą same za koszty wysyłki. Tak więc, jak but nie przypadnie nam do gustu, albo nie będzie dobry pod kątem rozmiaru, możemy go zwrócić na koszt firmy, w której go kupiliśmy. Jak widać zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.