Buty do tańca i niełatwa sztuka wyboru swojego ideału

najnowszy szyk i trendy

Buty do tańca i niełatwa sztuka wyboru swojego ideału

Rozpoczynając swoją drogę z tańcem, na pewno niejedno z nas myślało, jak pięknie będzie wyglądać za kilka miesięcy, w czasie pewnego poruszania się po parkiecie. Niestety, najpierw czekają nas raczej dziesiątki (jeśli nie setki) godzin spędzonych na trudnych ćwiczeniach.

Pytanie zadawane przez wielu przyszłych tancerzy brzmi: czy ubiór jest na początku mniej ważny? Nie, bo może okazać się inny. Powinien być bardzo wygodny. Najważniejszą jego częścią są oczywiście buty do tańca.
dziecko z mamą

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
Znamy wiele ich typów, od płaskich baletek, po wyższe obuwie do tańca towarzyskiego. Różne ich rodzaje nadają się do określonych sposobów tańca. Nie zatańczymy figur baletowych w butach do hip-hopu, a taniec współczesny nie współgra z wysokimi butami kobiet, które preferują tango.

Buty do tańca mają jednak pewne wspólne elementy.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj szlafrok – byann.pl, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Ich rozmiar powinien być idealnie dobrany. Jest to oczywiście istotne dla bezpieczeństwa. W za dużych lub zbyt małych ryzyko kontuzji po prostu wzrasta. Stopa nie może się w nich pocić, a przede wszystkim przesuwać. Z tego powodu przed zakupem (zwłaszcza w Internecie) powinno się dobrze zmierzyć stopę i dobrać rozmiar według instrukcji podawanych na stronie witrynie sklepu. Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę z tańcem, lecz traktujemy go dość poważnie, poprośmy o radę instruktora. Nikt nie będzie znał naszych potrzeb bardziej niż doświadczony tancerz. Powinniśmy też pamiętać, że buty do tańca dla osób zaczynających tańczenie niezwykle często są odmienne od tych dla doświadczonych tancerzy, którzy dość dawno rozpoczęli swoją taneczną drogę. Jako ilustrację tego problemu można pokazać buty na kobiece buty obcasach do tańca klasycznego. W zależności od rodzaju obcasa będą one bardziej albo mniej stabilne.

Zwróćmy też uwagę na jakość materiału, z którego but jest zrobiony. Czy będzie odporny na pęknięcia oraz zniszczenia? Jeśli wydaje się solidny, to być może właśnie wybraliśmy właściwą parę.