Czy rzeczy przechodzone są gorsze? Na pewno nie. W punktach z takimi rzeczami możemy odnaleźć coś oryginalnego

najnowszy szyk i trendy

Czy rzeczy przechodzone są gorsze? Na pewno nie. W punktach z takimi rzeczami możemy odnaleźć coś oryginalnego

Wielu ludzi traktuje rzeczy używane, jakby były gorsze. Czy to prawda? Jeśli przyjmiemy określoną perspektywę, to oczywiście możemy w ten sposób stwierdzić. Bo wspomniana rzecz na pewno nową nie jest.Prawdą jest że, rzeczy używane często są w dobrej kondycji, w bardzo dobrym stanie, ale określamy ich cechy, chcemy ją sprzedać, to nie możemy powiedzieć, że jest nowa, bo to będzie kłamstwo.

Sklep odzieżowy

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, rzeczy nie pierwszej nowości powinniśmyklasyfikować do zupełnie innej kategorii – jako rzeczy, owszem, nie pierwszej nowości, ale takie, które mają wiele zalet.

Weźmy na przykład takie hurtownie – hurtownia odzieży sortowanej odzieży używanej. To miejsca, każdy może znaleźć coś pasującego do jego stylu. Często bowiem w dużych sklepach, tak zwanych „sieciówkach” mamy duży wybór, ale mało oryginalnych ciuchów. Wiążę się to z tym, że zakupy robi tam wiele osób, dlatego tez każdy egzemplarz może pojawić się w szafie wielu osób. Natomiast w sklepach z odzieżą używana jest tak, iż ciuchy są niepowtarzalne bo ich liczba często ogranicza się tylko do jednego egzemplarza – zobacz co znalazłem. Dzięki temu możemy kupić jakąś rzecz i spodziewać się, że nie zobaczymy innego człowieka w takim samym ubiorze .

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com
To wygodne dla osób, które cenią lubią się wyróżniać. Dlatego też miejsca te odwiedzają wszyscy, bez względu na wiek. Dla młodych właśnie najważniejsza jest raczej unikatowość i oryginalność takich rzeczy, dla starszych osób zaś wyznacznikiem jest cena. ponieważ w sklepach z odzieżą używaną możemy naprawdę zaoszczędzić, ceny są tak bardzo przystępne, a ubrania dobrej jakości. Podobnie, oryginalność to wartość nie tylko ubrań ale też mebli. Jeśli nie interesują nas „sieciówki”, gdzie stale pojawiają się te same aranżacje to powinniśmy wybrać się na jakiś pchli targ czy targ staroci – .

Będziemy zaskoczeni, jak duży tam jest wybór i jakie piękne rzeczy można kupić, od mebli przez porcelanowe zastawy i cenne obrazy. Jeżeli wiec gustujesz w unikatowych rzeczach, które mają już jakąś historię, to idealnym miejscem na zakupy będzie właśnie taki pchli targ. Jednocześnie, ceny tam mogą się różnić, w zależności od tego, kto sprzedaje.