Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O jakich sprawach każdy mężczyzna musi wiedzieć? Co jest najbardziej istotne?

najnowszy szyk i trendy

Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O jakich sprawach każdy mężczyzna musi wiedzieć? Co jest najbardziej istotne?

Bardzo częstym problemem mężczyzn jest układanie bardziej długich włosów. Już od paru sezonów modne są fryzury, w jakich boki oraz tył ścinane są krótko, zaś góra pozostawiona jest przedłużona. Przy tego rodzaju strzyżeniu obowiązkowa jest pielęgnacja włosów oraz ich codzienne układanie.

fryzury męskie krótkie boki i tył

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
A najbardziej często męskie włosy są sztywne, tak więc nie jest to zbyt proste. Najważniejszy jest w tej sytuacji właściwy szampon, powinien być nawilżający. Jest w stanie zmiękczać włosy, staną się one bardziej podatne na ułożenie. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać może się wydarzyć, że włosy będą bardziej przesuszone, a więc szorstkie w dotyku. Dotyczy to też do włosów kręconych czy falowanych, czy tego typu pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Dość istotnym błędem jest używanie pianki, ponieważ jeszcze mocniej wysusza włosy, co osłabia ich kondycję oraz utrudnia układanie. Jeśli pragniemy łatwo unieść dłuższe włosy do góry, to najkorzystniej sprawdza się do tego celu silnie utrwalająca pasta albo żel.

Łatwiej ją zastosować, gdyż trzeba po prostu nanieść ją na wilgotne włosy i wysuszyć. To wpływa na to, iż mogą one uzyskać strukturę oraz staną się bardziej podatne na wymodelowanie. Jak jednak fryzura (sklep fryzjerski) charakteryzuje się dość długą górą, to obowiązkowo trzeba będzie tapirować włosy od nasady i utrwalić je dobrym lakierem. Tapir jest w stanie utrzymać dosyć niesforne i cienkie włosy, jednocześnie dzięki temu zabiegowi będzie ich jakby większa ilość, bo optycznie powiększa się ich objętość. To rewelacyjne wyjście dla włosów z tendencją do wypadania, gdyż dość często góra jest w takiej sytuacji znacząco przerzedzona.

jak układać włosy męskie

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com
A jak układać włosy męskie innego typu? Jeżeli mamy włosy kręcone, a chcemy mieć fryzurę bez fal oraz loków, to przed ich ułożeniem wyprostujemy włosy prostownicą. Faktycznie prościej będzie wtedy nad nimi panować. W kolejnym przypadku, kiedy włosy są proste, a planujemy, by były w tzw. „artystycznym nieładzie” dobrze jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Będą one wtedy bardziej podatne na modelowanie. Do ostatecznego ułożenia fryzury najbardziej odpowiedni będzie lakier, pozwoli on zachować kształt i objętość na dłuższy czas.