Jak wybór męskiego odzienia jest uzależniony od upodobań chłopa i okazji, na którą zakłada konkretny strój

najnowszy szyk i trendy

Jak wybór męskiego odzienia jest uzależniony od upodobań chłopa i okazji, na którą zakłada konkretny strój

Mimo że zakupy okryć są z reguły domeną kobiet, to czasem przechadzka do sklepów z odzieżą należy się także mężom. Myliłby się ten, kto by twierdził, że taka wizyta będzie łączyć się z uczuciem szczęścia. Niektórzy dżentelmeni, a szczególnie ci, którzy zawodowo trudnią się fizyczną pracą, mają już chyba zapisaną w genach awersję do wszelkiej maści szmatek. Nic nie przeszkadza im więc w zakładaniu dziurawych stopek albo swetrów, które już 12 miesięcy temu skurczyły się w praniu. Na szczęście narzeczone potrafią w porę wziąć sprawy w swoje ręce i wręcz siłą zaciągnąć swoich umiłowanych mężczyzn do butiku z konfekcją męską, a męska moda w ostatnich latach przeszła dość dużą metamorfozę.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ci z panów, którzy nie cierpią koszul zapiętych pod samą szyję i krawatów w pepitkę, zakupią takie ubrania, które jak najbardziej swoim wyglądem przypominają te sportowe. Luźne bluzy, pastelowe lub ciemnoniebieskie jeansy oraz typowo sportowe koszulki z krótkim rękawem wyróżniają strój osób kochających jazdę na rowerze. Tacy faceci szaleją za swobodą, wysokogórskimi wycieczkami w nieznane, a nawet za rodzinną grą w pokera bądź emocjonującą partyjką warcabów. Letnie szorty przydają się w czasie rowerowych wycieczek bądź przedwieczornych spacerów nad brzegiem jeziora.

Z kolei dyrektorzy strategiczni są zmuszeni dostosowywać się do obowiązującego w czasie rozmów handlowych sztywnego dress code – . Nie wypada w końcu na takie spotkanie udawać się bez eleganckiego, ciemnego albo lekko popielatego garnituru, niebieskiej koszuli i krawatu w kolorze bordo. Do tak oficjalnego stroju trzeba koniecznie włożyć skarpetki, które sięgają sporo ponad kostkę.

mężczyzna

Autor: Elisa Moro
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkową trudnością przy wyborze męskich ubrań bywa dostosowanie się do zwyczajów kraju, do którego udajemy się na wakacje lub na kluczowe posiedzenie biznesowe.

Jeśli mamy w planach odwiedzić arabską świątynię, to nie możemy zapomnieć o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w standardowo letnim ubiorze, czyli krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach. Przed podróżą do państw Dalekiego Wschodu trzeba zatem zaopatrzyć się w sklepie w długie jeansy i koszulkę z rękawkiem.

Znajdujące się w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź tu (https://www.azazel.pl/), na której zgłębisz zbliżone zagadnienia.

Z kolei biznesmeni udający się do Kraju Kwitnącej Wiśni muszą zakupić sobie piękne skarpetki. Jeśli będą odwiedzać domy wspólników, to buty będą musieli zostawić przed progiem, a wtedy zniszczone skarpetki byłyby jak najmniej oczekiwane.