Słońce rano wstaje, facet się goli

najnowszy szyk i trendy

Słońce rano wstaje, facet się goli

Nie ma mężczyzny bez rannego golenia. To jest tak normalne oraz częste zajęcie, iż masz ochotę rzec, że istnieje swego rodzaju porządek na tym świecie. Wojna tu i tam, kataklizmy, zmiany klimatyczne oraz wiele innych niedobrych rzeczy, a mężczyzna mimo to wciąż rano będzie spędzał czas w łazience przed lustrem, będzie się golił. To jasne jak słońce, to pewne tak jak dwa dodać dwa.

maszynka do golenia

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com
Ile by nie mówić, z wielu niezbędnych rzeczy to właśnie golarki dla mężczyzn nie wychodzą z mody, gdyż to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Są rzecz jasna mężczyźni, którzy golarki nie używają. Widać ich z daleka, a dokładniej widzimy ich bujny zarost. Przestali się golić jakiś czas temu, niektórzy dobre parę lat temu i dobrze im w tym . Da się często usłyszeć różne teorie na ten temat, jednak duże grono „brodziarzy” nie ma zamiaru dorabiać do tego jakiejś ideologii.

Po prostu, lubią brodę i już. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no chyba, że przed swoją żoną). Tacy osoby na pewno też muszą mieć komfort zawodowy, to znaczy, dyrektor ani przepisy miejsca pracy nie każe im być codziennie ogolonym oraz ubierać w garnitur, a tak właśnie często jest. Właśnie dlatego wielu mężczyzn najczęściej musi się porządnie ogolić.

Co mają do wyboru. Najczęściej sięgają po maszynki elektryczne. Najczęściej używane rodzaje to typ foliowy oraz typ rotacyjny. Typ foliowy charakteryzuje się ruchem ostrzy w w dwie strony, od lewej strony do prawej. Nad nimi jest dosyć cienka siatka, która odkształca się pod naciskiem skóry. Tego typu maszynki mająróżną liczbę głowic (najczęściej trzy), każda z nich niezależnie jest w stanie się wychylać. Taki rodzaj doskonale sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”.

Jeśli prezentowana tematyka Cię żywo absorbuje, to bez zwłoki kliknij tu – to niezwykle ważna witryna (https://www.zeccoro.pl/pl/p/Pierscionek-zareczynowy-Love-BRYLANT-0%2C1-ct/11468), która też Cię zainteresuje.

Tego typu golarka najbardziej nadaje się do golenia małych i średnich zarostów.

maszynka

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny rodzaj – rotacyjny (zwany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w największej liczbie przypadków), kręcą się one rotacyjnie, przykryte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zagięciu, to panele na których są ostrza odpowiadają za reakcje na krzywizny twarzy. To maszynka zdecydowanie dla tych, którym nigdzie nie śpieszno, ponieważ goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że przedłuża się cały proces golenia. Nadają się do zarostu średniego i długiego.

Co więcej, do łask wraca klasyczne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wielu mężczyzn sądzi, że jest to esencja golenia oraz pragnie wrócić do tego tradycyjnego sposobu. Trzeba przyznać,że zainteresowanie jest spore, o czym świadczą bardzo dobre wyniki sprzedaży choćby modelu merkur 37c.