Jak dobrać właściwą koszule? Jakie reguły powinniśmy znać, by kupowanie koszuli było bardziej proste?

najnowszy szyk i trendy

Jak dobrać właściwą koszule? Jakie reguły powinniśmy znać, by kupowanie koszuli było bardziej proste?

Wydawałoby się, że moda jest zarezerwowana dla pań i rzeczywiście najczęściej jest tak, że to żony dopasowują i kupują mężom ubrania. Jednak jest wielu panów, jacy sami są zmuszeni lub też po prostu chcą zadbać o własny wspaniały wygląd. Najczęściej panowie sami rzeczywiście zdają sobie sprawę z tego co im się podoba oraz w jakich rzeczach czują się dobrze oraz wygodnie. Jednak dopasowanie sobie ubrania bardzo eleganckiego to już trudniejsza sztuka aniżeli ubiory na co dzień. Dobrze jest w związku z tym poznać parę rad dotyczących wyboru na przykład idealnej koszuli.

koszula

Autor: heimdall
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawową rzeczą jest rozmiar, jaki możemy podzielić na dwa jego rodzaje, a mianowicie rozmiar kołnierzyka oraz rozmiar naszej koszuli. Istotne jest aby kołnierzyk był blisko szyi. Natomiast zadbajmy o to żebyśmy mieli trochę luzu, by było możliwe włożenie palca między kołnierzyk a szyję. W jaki sposób poznać rozmiar kołnierzyka? Trzeba zmierzyć obwód szyi oraz powiększyć ten wynik o około 1-2 centymetry. Drugi pomiar, to znaczy rozmiar samej koszuli określamy patrząc na wzrost. W każdym sklepie dostępna jest tabela rozmiarów, na której podstawie znając oba wymiary, będziemy w stanie wybrać właściwą koszulę. Należy też pamiętać, iż dobra koszula uzyskuje swój ostateczny rozmiar po trzech praniach. Z tego też powodu drogie koszule posiadają trochę zaniżoną numerację. Poznaj na stronie modelowane / slim.

Jeśli mowa o kroju, to trzeba zadbać o to, by leżała ona dosyć blisko ciała, ale

koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

powinno się czuć swobodnie. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje krojów. To jak się one nazywają może rzecz jasna zmieniać się, w zależności od danej marki. Pierwszy typ – custom fit, jest najbardziej standardowy. Powinien zgodnie z teorią pasować na wszystkie typu męskich sylwetek. Jednak w praktyce różnie się zdarza i dobrze jest tego typu koszulę przymierzyć żeby samemu się przekonać. Drugi rodzaj regular fit, jest to klasyczny krój bez wcięcia na wysokości talii. Dla osób o regularnej budowie ciała, jak i dla tych z większym brzuchem. Natomiast koszule męskie slim fit, to wąski krój, dobry dla osób o szczupłej sylwetce.

Duże znaczenie ma to jaką długość mają rękawy oraz również długość mankietów. Rękaw musi kończyć się za nadgarstkiem i wystawać mniej więcej 1 centymetr z rękawa od marynarki. Są dwa typy mankietów.

Zbliżone informacje są tutaj – więcej zobaczysz na stronie (http://www.koell.pl/sklep/kocyki/), którą też warto zobaczyć. Oczywiście jeżeli omawiana tematyka jest dla Ciebie użyteczna.

Pierwszy jest z zapięciem na guziki, to wersja zdecydowanie mniej formalna. Drugi typ to mankiety zapinane na spinki do koszuli (zobacz więcej ). Są one bardzo formalne oraz znacznie bardziej eleganckie.