Halloween – a więc, straszne stworki robią kontratak w czasie nocy pochodzącego z Irlandii święta Samhain!

najnowszy szyk i trendy

Halloween – a więc, straszne stworki robią kontratak w czasie nocy pochodzącego z Irlandii święta Samhain!

„Samhain” to – jak zostało już wspomniane w temacie – irlandzkie święto, które to bywa organizowane na powitanie zimy. Bywa to odpowiednik dobrze znanego Halloween, które od lat 90 poprzedniego wieku powolutku coraz bardziej „opanowuje” naszą rodzimą Polskę.

Prezenty od Moodo

Autor: MOODO
Źródło: MOODO
chociaż najmocniej znane i popularne w Stanów Zjednoczonych, święto Halloween jest u nas dosyć słabo popularne, chociaż każdziutkiego roczku coraz bardziej dużo dzieciaków bierze udział w „polowaniu” na słodkości, chodząc po sąsiadach. W naszym dzisiejszym felietonie skoncentrujemy się pomiędzy innymi na dzieciakach, a dokładniej ich przebraniach!
produkcja

Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż Halloween oraz Samhain są świętami wymieniającymi się, oraz prosperują równocześnie w Europie jak również wewnątrz USA, to nam – Polakom – kojarzą się przede wszystkim ze swoimi fantazyjnymi, najczęściej strasznymi strojami, w które to przebierają się dzieciaki – choć często również osoby pełnoletnie – aby raz w roczku stać się kimś, albo jakąś rzeczą innego rodzaju, niż się w rzeczywistości bywa.

Jeśli masz ochotę dodatkowo przeanalizować omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link (https://ziebaprojekt.pl/pierscionki-na-zamowienie/) – są tam zajmujące treści.

Często owe święto pozwala na ukazanie siebie w innym światełku nie jedynie dla samego siebie, ale również i dla innych osób. Jeśli chodzi o samiutkie przebrania halloween, to powstały ich setki, jeśli nie tysiące rodzai i odmian tego samiutkiego kostiumu. Dla dzieci mogą to być stroje wróżki, kościotrupa, mumii, wampira, królewny, jakiegoś zwierzaka, czy nawet wiedźmy albo czarownika.

Co do strojów dla dorosłych, jednymi spośród popularniejszych ich rodzai, są tak nazwane stroje „z pazurkiem”, które mają za zadanie przebrać nas za kogoś innego oraz także przyciągać wzrok. Pamiętaj! Dobrze dobrany stroik może nas zakryć, lub mocniej wyeksponować – jest to zależne od tego co naprawdę chcemy!