Sportowe obuwie do ubrania galowego – ośmieszenie?

najnowszy szyk i trendy

Sportowe obuwie do ubrania galowego – ośmieszenie?

Ciągle słyszy się, że założenie adidasów lub tenisówek do garnituru to wpadka. Lecz można założyć obuwie sportowe do ubioru galowego – jeśli rozumie się i przestrzega paru praw tym rządzącymi.

eleganckie obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście, pierwsza z nich jest banalna. Jeśli chce się założyć buty sportowe do garnituru to, logicznie rzecz stawiając, trzeba założyć do tego taki garnitur, który będzie pasował. Jaki typ garnituru można uznać za dobrze dobrany do popularnych adidasów? Oczywiście ten typ, który również poprzedzony jest wyrażeniem „sportowy”. Te modne buty męskie zachwycająco wpasują się w ten klimat. Spacerowe garnitury, których spodnie przeważnie nie są modelowane „w kant”, szyte zwykle z lnu, tweedu i bawełny, w których popularne są wzory w jodełkę, pepitkę albo też kratkę, są najmniej formalną typem garnituru, więc mogą pokusić się na więcej luzackości – zarówno kolorystycznej, jak i wzorzystej, czy też tej związanej z dopełnieniem ubioru pod postacią obuwia i gadżetów. Do tego typu garniturów nie jest przymusowe nakładanie koszuli, więc jeśli ma się chęć założyć modne buty męskie, którymi są adidasy i pepegi, powinno się postawić na zwyczajny koszulkę bądź – gdy jest chłodniej – na modny, jednolity golf bez wzorów. Jest to dość atrakcyjny pomysł na stylówkę, bo – nie mówiąc o tym, że została wzięta żywcem z światowych wybiegów poważanych domów modowych – łączy oficjalność garnituru z wyluzowaniem, którą gwarantują nam inne części ubioru.
Pozostaje jednakże zapytanie, czy wolno zrobić to bez garnituru sportowego? Bez wątpienia. Jak? Tutaj również na pomoc przybywają nowości ze światka mody. Sprawdź: reklamowane buty męskie camper.

stylowe obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem niedawno wielu słynnych designerów stawia na najróżniejsze zestawienia formalności z casualem – jest tutaj również miejscówa dla garniturów i sportowego obuwia, chociaż oczywiście nie dla każdego ich modelu moda (sprawdź asortyment Dortex) dała zielone światło. By uniknąć modowego faux pas, trzeba nie zapominać, iż w przypadku butów do biegania i tenisówek obowiązkowy jest kolor biały – tylko i wyłącznie w tej barwie możemy je uznać za modne buty męskie. Trendy są mniej rygorystyczne w przypadku sneakersów i klasyków z rodzaju sportowego obuwia (np. New Balance|niubalansy), które na wybiegach goszczą we wszelkich kolorach tęczy. Więcej w tej tematyce: buty męskie marki clarks.
Niezłym ideą jest także połączenie butów sportowych z garniturem w kolorystyce nie mających miejsca w podstawowej palecie – na przykład jasny niebieski, pomarańcz czy zieleń. Jeżeli jednakże stawiamy na bardziej klasyczne barwy, jak szary czy czarny, winno się do tego założyć kolorową koszulę – niekoniecznie pod kolor obuwia, ale zdecydowanie pod kolor skarpet!

Jak można zauważyć, ubieranie obuwia sportowego do garnituru nie jest tożsame kompromitacji, jeśli ma się dostatecznie wiele zdecydowania i/albo jest się branym za osobę idącą za najnowszymi trendami.