Która moda jest najlepsza, jak to wygląda w naszym kraju? Czy można mówić o pewnych trendach, które są najczęściej wybierane?

najnowszy szyk i trendy

Która moda jest najlepsza, jak to wygląda w naszym kraju? Czy można mówić o pewnych trendach, które są najczęściej wybierane?

Nie każdy o tym wie, natomiast co roku kilkunastu najważniejszych rodzimych projektantów prezentuje swoje kolekcje, czy jednak ma to wpływ na to, co się nosi. Od dawnych czasów jest tak, że na nasze wybory mają wpływ najwięksi kreatorzy, głównie znani, zagraniczni, lecz to nie znaczy, iż w Polsce nie ma interesujących twórców.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
W naszej rodzimej modzie tak właściwie dostrzec można dwa nurty. W pierwszym z nich są ładne, eleganckie kreacje, bardzo często zwiewne czy powłóczyste, są także najczęściej minimalistyczne. Ciężko jednak czasami oprzeć się wrażeniu, iż ów minimalizm ma genezę jednak ekonomiczną, ponieważ najczęściej nie są to projekt nazbyt odkrywcze, lecz z pewnością niesamowicie przydatne, jak płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe – męskie kurtki zimowe.

Tego typu okrycia wierzchnie są bardzo potrzebne oraz wszyscy nosimy je czasami, choć jak wspomnieliśmy nie są zbyt odkrywcze i przez to zasługują na ograniczoną uwagę. Mamy również inny nurt, raczej awangardowy, w związku z tym takie kreacje nie są dobre dla każdego. Na pewno polubią je osoby, które cenią sobie oryginalność za wszelką cenę. Bardziej natomiast zachowawcze jednostki nie będą zachwycone tego typu bardziej dziwnymi kreacjami. Między jednak powyższymi dwoma typami, czyli minimalizmem oraz awangardą, są też twórcy, którzy rzeczywiście realizują swoją wizję, pamiętając również o tym, co większość kobiet chciałby mieć na sobie. To faktycznie takie stroje najbardziej zostają w pamięci i mamy ochotę je kupić, przykładowo buty dla dzieci Radom czy bielizna wyszczuplająca Szczecin – piękna bielizna wyszczuplająca – szczecin. One są najpopularniejsze i doceniane, z takiego powodu właśnie powszechnie są używane przez wielu Polaków.

Nie jest to dziwne i nie zaskakuje, ponieważ w innych częściach świata jest podobnie, natomiast wniosek jest oczywisty, to znaczy to, co jest jakościowe się sprzedaje. Rzecz jasna to, czy rzeczywiście dana rzecz się przyjmie zależy od wielu czynników, na przykład od charakteru konkretnego kraju, to co jest cenione, a co raczej nie zagości na długo. Tego typu moda (warto zobaczyć firma Dortex Import-Export Bydgoszcz) “środka”, to skondensowana propozycja przeróżnych ciekawych kreacji, które mają nabywców.