Wybierasz wyprawkę dla noworodka? Sprawdź, co musi się w niej znaleźć?

najnowszy szyk i trendy

Wybierasz wyprawkę dla noworodka? Sprawdź, co musi się w niej znaleźć?

Przyjście potomka na świat to wyjątkowa chwila dla rodziców, bez względu na to czy jest to pierwsza, czy następna już pociecha. Częścią czekania na maluszka jest przyszykowanie wyprawki. Jeżeli pierwszy raz będziesz mamą albo tatą, musisz wiedzieć, co ma do niej wchodzić, by twojemu szkrabowi niczego nie zabrakło i być mógł od początku otoczyć go troską, jakiej potrzebuje.

zabawa z dzieckiem

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu znajdują się ubranka dla noworodka. Musimy kupować troszkę większe rozmiary, by nie okazało się, że maluch nie zmieści się w śpioszki. Ważne są także materiały – wyłącznie naturalne tkaniny są wygodne i bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka. Jego skóra jest wrażliwa, więc różne metki oraz guziczki z pewnością będą mu przeszkadzać. Ubranka trzeba prać we właściwych środkach, jakie zabezpieczają przed pojawieniem się uczulenia.

Na drugim miejscu są produkty do pielęgnacji maluszka – od praktycznych gadżetów po różnego rodzaju kosmetyki. Rzecz jasna nie można obyć się bez oliwki, kremów na odparzenia, mydeł, szamponów, jak również wanienki oraz przewijaka. Przyda się również mięciutka myjka, szczotka z delikatnego włosia i chusteczki nawilżające, jakich używa się przy każdej zmianie pieluszki.

Pieluchy bowiem to kolejna ważna sprawa – kupujmy te pewnych producentów, szczególnie w początkowym okresie życia maleństwa, ponieważ tańsze pozwalają zaoszczędzić fundusze, lecz brzdącowi może nie być w nich miło.

Zainteresował Cię ten wątek? Wejdź na odsyłacz do artykułu (www.mitigo.pl/terapia-grupowa/), w tamtym miejscu na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość faktów na temat, który Cię interesuje.

Nie można też zapomnieć o wielu akcesoriach, a więc o kołysce, wózku, zabawkach, meblach na ubrania, butelkach i sterylizatorach (kliknij tutaj). Niezbędnych produktów jest naprawdę dużo, dlatego dobrze jest zrobić sobie listę, aby niczego nie pominąć i pomału odfajkowywać to, co zdążyliśmy już zakupić.

Tak przygotowana wyprawka dla dziecka umożliwi mieć przy sobie wszystko, co będzie niezbędne w pierwszych dniach lub tygodniach życia naszego maleństwa. Pamiętajmy, że bobas błyskawicznie wyrasta z kupionych ciuchów, zatem nie gromadźmy zbyt wielu malutkich ubranek – chociaż są urocze, to maluszek szybko z nich wyrośnie oraz prawdopodobnie wielu body nie zdążymy mu nawet włożyć. Korzystniej jest kupić od razu większe ciuchy, a będziemy przygotowani na dłużej.