Źródła pomysłów na wybiegach

najnowszy szyk i trendy

Źródła pomysłów na wybiegach

W przyrodzie nic nie ginie. Jeśli intrygował nas kiedyś problem skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – przede wszystkim z ulicy. Łowcy trendów bacznie śledzą interesujące idee napotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej kolejności, ich propozycje wędrują do znanych domów mody, a po tym jak kolekcje trafią na wybiegi, na ich podstawie projektowane są artykuły które trafiają do sklepów masowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 stawia na zwłaszcza komfortowe rozwiązania. Raczej popularne będą miękkie swetry, koszule nadające się zarówno w sytuacjach służbowych jak i osobistych. Spodnie jeansowe spotkamy w wersji typowej, jak i sprytnie przekształconej na bardziej elegancką. Podstawą jest jednak komfort i wielofunkcyjność tworzonych artykułów.

Autor: DIGEL

Oczywiście znajdą się także od tego wyjątki. Dla odważniejszych, propozycją sezonu będą bluzy z wielkim nadrukiem kwiecistym, albo nieco prowokacyjnym obrazkiem religijnym. Dla mężczyzny planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszone na ramieniu. Jest to idea wypożyczona bezpośrednio z najsłynniejszych wybiegów, którą lada moment napotkamy w sklepach. Reasumując, moda męska 2014 będzie łamać stereotypy płci, ale także w innym wydaniu nakierowywana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to przede wszystkim produkty unikatowe, lub chociażby wytwarzane ręcznie. Dostępne na polskim rynku, jak też w francuskich butikach internetowych, niepowtarzalne wzory są do kupienia dla każdego. Spoglądając na materiały, im bardziej nietypowe, tym lepiej. Królują w tej dziedzinie torby filcowe, oraz z gumy.

Zwróćmy uwagę jeszcze na jedną ciągłość. Modowe inspiracje są jedynie sugestią dla mas. Choć w zasadzie także od nas. W łańcuchu inspiracji zwykli ludzie oraz ich upodobania są strasznie istotne. Nawet kiedy na wybiegu rządzą przedziwne stelaże niemożliwe do ubrania modne ubrania na co dzień, to pomysł na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj jesteśmy my. Warto więc w dziedzinie mody sugerować się nie tylko trendami, lecz również swoim wyczuciem.

Źródło: Kraina Stylu