Który odcień mogłyby mieć srebrne kolczyki?

najnowszy szyk i trendy

Który odcień mogłyby mieć srebrne kolczyki?

Kupno kolczyków to przeważnie kwestia szybkiego budźca. Wielokrotnie wchodzi się do marketu, ogląda się także różne zdjęcia czy wystawy oraz decyzja o zakupie kolczyków powstaje poniekąd sama.

lumpeksy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com

płaszcze

Autor: NIFE
Źródło: NIFE
Jednak także w takim przypadku warto zachowywać nieco rozsądku oraz bez pośpiechu przyjrzeć się temu potencjalnemu zakupowi. W sprzedaży jest podział różnorodnych precjozów na nie naturalne oraz szlachetne. Biżuteria szlachetna, jak bez trudu można się domyślać, tworzona jest z tego typu materiałów jak przykładowo srebro, złoto czy też kamienie szlachetne. Biżuteria sztuczna z kolei wykonywana jest z materiałów, które nie są szlachetne, a zatem przykładowo drewna czy plastiku.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś ciekawego na ten temat? Jeżeli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę czółenka damskie na słupku.

Podział tego typu nieco się zaciera jeżeli mówimy o biżuterii artystycznej. Tam bowiem projektant, zatem twórca, musi w przypadku jednej pary kolczyków wykorzystywać tak materiał szlachetny, jak i nieszlachetny. Srebrne kolczyki, nie w każdym przypadku posiadają odcień srebrny.

Jest tak dlatego, ponieważ srebro mogłoby być zarówno oksydowane, jak i jasne. Dzięki oksywie (specjalnemu płynowi), który wchodzi w reakcję z tego typu surowcem jak srebro, może on zmieniać swoją barwę. Takie kolczyki można by później wypolerować oraz w takiej sytuacji otrzymać ciekawy efekt kolorystyczny: odcień czarny, przyciemnione srebro, odcień śliwkowy, brązowy czy niebieski. Kolczyk wykonany z czystego srebra może być zbyt giętki oraz nietrwały, więc wykorzystuje się wtedy domieszki różnych metali: cyny, niklu lub miedzi. Ilość srebra w gotowym produkcie określa się tzw. próbą.

Cechy probiercze posiadają na celu wyróżniać produkty wyprodukowane ze srebra, a mające wagę bardziej znaczącą niż 5 g. Główny Urząd Miar podaje, że w Polsce są cztery rodzaje prób: 800, 830, 875 i 925.