W jaki sposób mężczyzna powinien dobierać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

najnowszy szyk i trendy

W jaki sposób mężczyzna powinien dobierać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Wielu panowie marzy o doskonale dopasowanej i uszytej koszuli, jaka wyglądałaby doskonale nie tylko przed pierwszym praniem. Występujące na rynku koszule są dość zróżnicowane cenowo. Źródło takich różnic zwykle nie jest aż tak jasne dla osób robiących zakupy. Możemy iść do marketu oraz kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub też do luksusowego centrum handlowego, w jakim na koszulę można z łatwością wydać dziesięć lub nawet dwadzieścia razy więcej.

szycie

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chcemy zakupić koszulę mamy tak naprawdę dwie opcje. Z jednej strony możemy wybrać się do marketu i kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub do luksusowego centrum handlowego, w jakim za koszulę zapłacić możemy bardzo dużo pieniędzy. Warto natomiast wspomnieć o innych możliwościach, przykładowo szycie szycie garniturów wrocław odzieży na zamówienie jest ostatnimi czasy bardzo modne, więc to bez wątpienia ciekawa opcja, którą dobrze jest rozważyć – szycie odzieży na zlecenie. Kiedy wybieramy koszulę to bezwzględnie musimy zwracać uwagę na jakość tkaniny. Najlepszej klasy pochodzą z Włoch albo też Szwajcarii, charakteryzuje się świetne wykończenie, są więc mięsiste oraz delikatne w dotyku.
Najważniejszym wyznacznikiem jakości tkaniny jest trwałość, jaką niestety możemy ocenić wyłączenie po kilku praniach. Innym istotnym parametrem jest gęstość ściegu i precyzyjne szycie. Koszule dobrej jakości mają od sześciu do dziewięciu ściegów na jeden centymetr szwu, zaś najtańsze mają zaledwie cztery albo pięć ściegów. Gęstość ściegu to element, który najbardziej jest widoczny na stebnówce kołnierzyka. Gęste oraz równe szycie bez wątpienia wpływa na odbiór wizualny każdej koszuli. Bardzo ważne są również worki fiszbinowe, o których powinna pamiętać każda dobra szwalnia.

mężczyzna w koszuli

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich uszycie wymaga rzeczywiście skomplikowanych zabiegów na produkcji, jednakże dzięki temu mamy zalety pod postacią możliwości wymiany fiszbin w kołnierzu lub wyjmowanie ich na czas prania. Tańsze koszule mają fiszbiny zszyte na stałe, co stwarza niebezpieczeństwo załamania fiszbiny oraz zniekształcenia kołnierzyka. No i na koniec powinno się pamiętać, iż do wykańczania elementów garderoby, które mają kontakt z ciałem, powinno się użyć ściegu bieliźnianego. Jego funkcją jest uniemożliwienie kontaktu pomiędzy skórą a nieprzyjemnymi w dotyku fragmentami materiału.