Jakim sposobem buty do wieku malucha?
Obuwie dla dzieciaczków, które zaczynają chodzić muszą mieć także właściwie usztywnioną tylną strefę buta z tak zwaną zakładką, która wspomaga prawidłowe ustawienie stópki jak też zapobiega zniekształcaniu się obuwia. U dzieci specyficzne są wachlarzowato ułożone palce, z tej przyczyny buciki muszą mieć obszerny czubek, który zapewni prawidłowe ułożenie stópki dziecka jak też swobodne poruszanie paluszkami. Cały but musi być mięciutki a także elastyczny, zaś spody muszą łatwo się zginać. Twarde spody narzucają nienaturalny krok – maluch przestawia nóżki jak kaczka. Najlepsze są więc leciutkie i sprężyste spody, które wspomagają naturalny krok dziecka.
Latoroślom, które są już ruchowo sprawne, np. 4-latkom można ubierać półbuty i buty dziecięce z zamkniętą piętą czy łożem dla pięty, czyli zagłębieniem pod piętą, podtrzymującym ją w prawidłowym ustawieniu.
Poczytaj więcej na temat (http://autopart.pl/osobowe-i-dostawcze) innego tego typu wpisu – są w tamtym miejscu opublikowane niesamowicie pożyteczne dane, które z pewnością docenisz w praktyce.
6-letnie dziewczynki mogą już zakładać balerinki. Dzieci w szkolnym wieku, o ile mają zdrowe stopy, mogą zakładać buty sportowe dziecięce. Rodzice nieświadomi etapów oczywistego rozwoju narządu ruchu dziecka mogą się niepokoić śladem płaskiej stopy, jaki pozostawia malec na posadzce w łazience po kąpieli, jednak u dzieci do około 3–4 roku życia jest to naturalne. Ok. 4–5 roku życia zjawisko to ginie, a więc nie jest defektem.