Kobieca torebka – odwieczna wojna płci

najnowszy szyk i trendy

Kobieca torebka – odwieczna wojna płci

Damska torebka to jest coś, co chyba każdego mężczyznę przeraża. Studnia bez dna, kobiecy zamęt, w jakim bez problemu odnajduje się jedynie jej właścicielka. Najmocniej natomiast mężczyzn przeraża, gdy ich kobieta prosi, ażeby coś wyciągnąć z torebki… No okej, lecz jak tu się połapać? Bądźmy jednak neutralni i przyznajmy, iż w jednej torebce jest bardziej czysto i przyzwoicie, w drugiej istny nieporządek. Mawia się, że wygląd torebki i jej zawartość najbardziej trafnie określają jej posiadaczkę. A jak jest w rzeczywistości?

torebka

Autor: pandzior.pl
Źródło: pandzior.pl
Nie istnieje tak naprawdę łatwa odpowiedź, bo nikt jeszcze nie zrobił tego typu badań, nawet zawsze znajdujący własne rozwiązania amerykańscy naukowcy, którzy zbadali już chyba każdego człowieka, każdą grupę i każdą rzecz. Przede wszystkim, jakby mogło prezentować się tego typu eksperyment? Dobieramy losowo jakąś grupę pań z torebkami, sprawdzamy ich charakter, zapytujemy znajomych o ich najważniejsze cechy, a później zestawiamy te wszystkie wyniki razem i je analizujemy? To prawdopodobnie jedyna możliwość, ale kto by się tym zajął? Nie ma ochotników.

Być może jest to zbyt karkołomne zadanie dla mężczyzn naukowców, którzy nie chcą popaść w tarapaty, z innej strony nie chcą badaćtego kobiety, bo jaki jest powód? Może nie widzą problemu? Z obserwacji typowego faceta wychodzi, iż faktycznie, gdy przypomni się kobiecie o torebce jako o równoległej, obcej rzeczywistości, ta zareaguje ona zaskoczeniem lub nawet wzburzeniem. I nie istnieją tu żadne szczególne wyjątki, reagują tak posiadaczki torebki skórzanej i torebki sportowej, wytwornej i tej bardziej

torebka

Autor: Ballin
Źródło: Ballin

normalnej, takiej na każdy dzień, nie na żadną specjalną okazję (modne torebki).

Właściwie nie do końca jest jasne, dlaczego to taki drażliwy temat. Z jednej strony mamy faceta, który nie potrafi wczuć się w rolę kobiety, nie rozumie także jej nawyków, jej chodzenia po sklepach, jej zmiany nastrojów, więc nie potrafi się dogadać też z jej torebką. Z innej zaś strony mamy kobietę, która staje w obronie swojej podmiotowości własnych przyzwyczajeń, nie znosi być wyśmiewana, a dodatkowo uważa typowego gościa za niezbyt inteligentnego osobnika. No bo jak można nie dostrzec, jaka to modna torebka, a zamiast tego przyczepiać się do drobnego bałaganu w środku? To tak samo, jak przeciętny facet nie dostrzega zmiany w uczesaniu czy w ubraniu. Ignorant, i tyle – zobacz szczegóły na shushu.pl.

Kiedy pomyślisz, że warto poznać więcej szczegółów wiążących się z prezentowaną tutaj tematyką, zerknij na źródło info (http://okularywnecie.pl/akcesoria-do-soczewek-kontaktowych) – w tamtym miejscu przeczytasz pokrewne zagadnienia.