Moda męska – w jaki sposób się rozwijała oraz jakie są dzisiaj najbardziej popularne trendy?

najnowszy szyk i trendy

Moda męska – w jaki sposób się rozwijała oraz jakie są dzisiaj najbardziej popularne trendy?

Mężczyźni dzisiaj starają się możliwie jak najlepiej dbać o swój wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednakże współczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda miała wpływ też na ich sposób ubierania się, zaczesywania włosów lub maniery. Jak w takim razie moda męska zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Obecne jest szybkie dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna musiał we własnej garderobie mieć kilka znakomicie skrojonych strojów, które zakładał w zależności od okazji. Frak bądź smoking, a nawet standardowy garnitur garnitur szyty na miarę wrocław to rozwiązania, które podlegały sztywnym regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 czy 40 zakładali wysokiej jakości garnitury, wykonane ze szlachetnych materiałów. Typową cechą garniturów były kamizelki, które współcześnie również wyróżniają się ogromną popularnością, szczególnie w stylizacjach vintage.

Trzeba zaznaczyć, że do łask powracają również fraki i smokingi, jednakże wiele osób popełnia błędy oraz zakłada strój nieodpowiedni do charakteru okazji lub godziny. Na przykład, smoking jest strojem, który zaleca się wkładać wieczorami, z reguły na uroczystości, które mają miejsce po godzinie 18. Frak z kolei jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, wobec tego można go założyć jedynie w przypadku wyjątkowo istotnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na włożenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury natomiast dzielone są ogólnie na garnitury dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Zobacz więcej: popularne czapki w bydgoszczy.

Dziś w prawdzie panuje zdecydowanie większa dowolność w wyborze stosownego dla siebie stroju, warto jednak znać przynajmniej podstawowe zasady. Obecnie do najbardziej popularnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien mieć w garderobie chociaż jeden, naprawdę dobrze skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość dotyczącą tego, jak powinien wyglądać stosownie dopasowany garnitur, skończyła się wobec tego era za długich spodni bądź koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zaciekawionych: tu więcej danych.

Ponadto, ogromną popularnością wyróżnia się muszka, stanowiąca eleganckie dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy oraz koszule oferowane są w bogatej palecie barw, w związku z tym można popuścić wodze fantazji i zaplanować niebanalną stylizację.