Z czego musi się składać strój harcerski?

najnowszy szyk i trendy

Z czego musi się składać strój harcerski?

Rodzice dzieci, które chciałyby przystąpić do harcerzy, bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób właściwie przygotować konieczny strój. Mnóstwo osób uważa mundury harcerskie za bardzo monotonne i niczym nie wyróżniające się. W rzeczywistości jednak istnieje niemało różnorodnych elementów i ciekawych opcji, z jakich harcerze mogą skorzystać.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe są rzecz jasna stosowne koszulki dla harcerzy albo też bluzy mundurowe oraz spódnica lub spodenki. Dziewczęta zakładają najczęściej komplety w kolorze szarym, zaś chłopcy zielonym. Do ubrania dziewczęcego możemy także zakupić krótkie spodenki w kolorze czarnym. Są to części niezmienne i jednakowe właściwie dla każdego. Jednakże adekwatnie do pogody tudzież terenu, na jakim akurat przebywają harcerze, można dobierać inne części umundurowania. Zwykle spódnice tudzież krótkie spodenki są zastępowane przez wojskowe bojówki w różnorakich kolorach. Dobór kroju czy wzoru w tej sytuacji zależy w głównym stopniu od wymagań i oczekiwań drużyny.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając odpowiednie stroje dla harcerzy należy mieć na uwadze przede wszystkim ich jakość. Materiał, z jakiego stworzone są wszelkie części ubrania musi być solidny, aby w każdych sytuacjach gwarantować komfort i w żaden sposób nie ograniczać ruchów. Dodatkowo musi być wytrzymały. Tylko dobrze wykonane ubrania będą zapewniały komfort oraz satysfakcję z użytkowania munduru.

Oprócz odzieży niezwykle istotne są także właściwe buty harcerskie. Tak samo jak w przypadku munduru i w tym przypadku należy zwracać uwagę w głównej mierze na jakość butów. Dodatkowo warto mieć na uwadze kilka innych znaczących kwestii. Jedną z nich jest wysoka cholewka, jaka musi wyróżniać buty harcerskie. Ochrania ona kostkę przed skręceniem, a dodatkowo chroni stopę przed różnego typu kontuzjami, kiedy harcerz będzie musiał przymierzyć nieprzetarty szlak.

Ważna jest również gruba włóczka gruba podeszwa, jaka ogranicza przemęczenie stopy przy długich marszach, w szczególności po nierównej powierzchni. Bez względu na porę roku, należy dobrać obuwie o pełnej budowie, a jednocześnie wykonane z materiałów wodoodpornych. W ten sposób stopy będą maksymalnie chronione w każdych okolicznościach.