Facet ciekawie ubrany w pracy i nie tylko

najnowszy szyk i trendy

Facet ciekawie ubrany w pracy i nie tylko

Pojęcie „dress code” często budzi niechęć wśród pracowników, lecz zamiast użalać się na ograniczenia, korzystniej będzie owe zasady przyswoić. Raptem możemy dostać olśnienia, iż to co na pozór blokowało – było fantastyczną lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma co na siebie włożyć. Jak to możliwe?

dla eleganckiego mężczyzny

Autor: Ludovic Bertron
Źródło: http://www.flickr.com
Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Miejmy na uwadze, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest ten w kolorze czarnym, a granatowym. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe i błękitne. Mimo, iż to tak banalny element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy zwrócić uwagę na zalegające w szafie barwne, niepasujące do nas stosy koszul. Idealne okażą się klasyczne modele, z dobrych tkanin. O gatunku koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Mawia się że prawdziwego mężczyznę jesteśmy w stanie poznać po butach. Choć trudno znaleźć autora tych słów, niewątpliwie zgodzą się z nim reprezentanci świata mody. To właśnie obuwie wólka kosowska jest kropką nad „i” każdej stylizacji i dowodem stylu mężczyzny. Dobre do pracy, tzw. buty wizytowe już od dłuższego czasu przestały występować w formie wąskich lakierek. Obecnie cieszący się największą popularnością model to oxfordy, czyli sznurowane buty z widocznym przeszyciem. Takie fasony posiada w sprzedaży np. firma Clarks, dla której priorytetem jest jakość i komfort. Męska kolekcja charakteryzuje się ponadczasową elegancją i stylem. Firma tworzy obuwie już od 1825 roku, co oznacza, iż wiele lat doświadczeń skutkuje wiedzą na temat szytych butów. Buty Clarks to również buty dla kobiet oraz dzieci – buty, które zadowolą wszystkich!

Obmyślając stylizację pamiętajmy o tym, że buty wizytowe męskie powinny się uzupełniać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Najlepiej by posiadał minimalistyczną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy zdecydować się na modele z większymi klamrami.