Jak wykonać niepowtarzalną, oryginalną koszulkę, podstawowe metody drukowania na odzieży.

najnowszy szyk i trendy

Jak wykonać niepowtarzalną, oryginalną koszulkę, podstawowe metody drukowania na odzieży.

Barwne koszulki to jeden z najpopularniejszych ubiorów, ubierany chętnie zarówno przez młodzież jak i przez dorosłych. W odzieżowych sklepach jest ich ogromny wybór rozmaitych wzorów i kolorów, lecz jeżeli ktoś będzie chciał mieć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, to również będzie miał dużo możliwości.

Koszulki z nadrukiem

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Minione lata spowodowały ogromnie dynamiczny rozwój technik drukowania na tkaninach oraz materiałach, starsze techniki zostały mocno usprawnione, pojawiły się także nowe. Z takich też powodów koszulki z własnym nadrukiem stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodzieży i dzieci. Będą się też do tego przyczyniać liczne firmy, zajmujące się produkowaniem tego typu gadżetów, oferują one nadruki na koszulkach, czapeczkach, kubkach i tym podobnych elementach garderoby.

Tego typu usługi są coraz tańsze, na przykład przy koszulkach ich koszt jest bardzo porównywalny z zakupem gotowej w jednym z sieciowych sklepów, a można jednak mieć swój motyw. Przy niektórych technikach są tak duże możliwości, że wydrukować się da w zasadzie dowolne zdjęcie.

Jedną z najpopularniejszych współcześnie technik nadruków są drukarki do odzieży. Właśnie one umożliwiają wykonanie każdego wzoru, czy jest to fotografia, czy jakikolwiek inny motyw. Technologiczny postęp spowodował, że obecnie urządzenia te mają niewielkie rozmiary i w sprawdzają się nawet w domowych zastosowaniach, choć najczęściej kupują je właśnie firmy które się zajmują oferowaniem takich gadżetów.

Takie nieduże drukarki bardzo dobrze dają sobie radę z różnymi odmianami odzieży, również doskonale można przy ich pomocy drukować koszulki z nadrukiem lub kupić je w sklepie z koszulkami. Małe odmiany posiadają wymiary które się zaczynają od czterdziestu centymetrów, co jest zupełnie wystarczające do większości zastosowań.

Sama technika drukowania jest bardzo podobna, jak w zwykłych drukarkach, na specjalnym roboczym stole rozkłada się element ubrania, a następnie specjalna głowica drukująca nanosi odpowiednie farby. Po utrwaleniu całości powstały nadruk firmy Tritex – (druk na dzianinach) jest bardzo trwały i wytrzyma zapewne dłużej niż sama koszulka.