„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

najnowszy szyk i trendy

„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień oraz maj to czas w którym najczęściej robimy duże, wiosenne porządki. Przetrzepujemy dywany, myjemy okna, przeglądamy rynny. Mężczyźni dokonują niezbędnych napraw i wszelakich konserwacji. Także w ogrodzie, na stryszku czy w piwnicy czynimy wielkie wiosenne sprzątanie. Kiedy trzeba malujemy płoty, furtkę, albo chociaż dokonujemy przeglądu ich stanu.

Jeśli bierzemy się za szafy, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami jakie tam mamy, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te przyciasne, za duże lub zwyczajnie już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, swetry, letnie koszulki, sukienki, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafie. Czasami po prostu już się nam nie podobają.

Rzecz jasna można wrzucić je do pojemnika PCK. Ale istnieje także odmienny sposób równie sprzyjający środowisku ale mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia los chciał, że w chwili gdy myślałam właśnie jak pozbyć się fatałaszków które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla nie całkiem wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego zainteresowane mają możność się wymienić tym wszystkim co im zbywa w garderobach. Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, okazja by zyskać coś unikatowego i nietypowego.

Jak można było przewidzieć, większa część z uczestników ”szaffingu” to damy, jako że w większości razów to kobiety zajmują się porządkami domowymi. W przyjaznej atmosferze przy filiżance kawy albo herbatki oraz herbatniczkach odbywały się pogaduszki związane z wymianą. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam zaś półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów i atrakcyjne modne t-shirty. Poza niewątpliwie rzeczową rolą wspomniane powyżej wymiany posiadają także zalety integracyjne, dają możność poznania nowych ludzi czy także spotkania się z sąsiadkami.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www pranie garniturów warszawa a tam czekają na Ciebie materiały warte uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony!

Zatem z niecierpliwością czekam kolejnego.