Chusty, czyli upiększające strój eleganckie akcesoria

najnowszy szyk i trendy

Chusty, czyli upiększające strój eleganckie akcesoria

Niezależnie od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są często pożądanymi dodatkami uzupełniającymi damski i nie tylko ubiór. Są to przeróżnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, z bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, kapelusze, czapki, paski i różnego rodzaju biżuteria.

Te i inne dodatki każdy strój czyniąoryginalnym! Są doskonałym uzupełnieniem stroju, podkreślają osobowość, rozweselają czarne barwy garderoby nie tylko pani, lecz też mężczyzny który ma na sobie garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, długie szale w przeróżny sposób zawiązać na szyi, na głowie, a nawet zastosować w roli paska. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio 2 chusty ze sobą wyczarować ładną kamizelkę (ewentualnie dość śmiałą bluzkę)! Na rynku można dostać dużą ilość tych najmodniejszych dodatków.

W sieci możemy zasięgnąć sporą ilość informacji o kierunkach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być na czasie czy kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Podobno w obecnym sezonie najmodniejsze kolory to odcienie pastelowe.

Elegancka kobieta powinna również zaopatrzyć się w kilka egzemplarzy apaszek, szali czy chustek kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modne w nadchodzącym sezonie także będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tzw. szachownicę. Z tego wniosek, że na czasie znów będą chusty w rodzaju arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego to najczęściej noszonym dodatkiem (nawet do munduru) była właśnie chusta w biało – czarną szachownicę, dość duża.

Można też łatwo zauważyć, że dość popularne oryginalne chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio ludowe wzory, w żywych kolorach. Bardzo często są to desenie łowickie lub też wzory wzięte z kultur regionów Beskidów. Każda modna Warszawianka jak dawniej, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Prawdopodobnie z tej mody zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści swojego wpisu!