Szmaragd oraz cyrkon – kamienie szlachetne wykorzystywane w biżuterii

najnowszy szyk i trendy

Szmaragd oraz cyrkon – kamienie szlachetne wykorzystywane w biżuterii

Kamienie szlachetne są niezwykle często wykorzystywane przy wytwórczości biżuterii. Do przeważnie wykorzystywanych kamieni szlachetnych przynależą diamenty, perły, oraz także szmaragdy i cyrkony.

Kwiatowe wzory od Deichmann

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Mają wysoką wartość, są niebywale cenne, a mało tego bardzo ładne. Szmaragdy posiadają śliczną, zielonkawą barwę, doskonale prezentują się w kolczykach, bransoletkach czy także pierścionkach Potrzebny ci szmaragd?. Dziś szmaragdy najczęściej są sporządzane syntetycznie. W branży jubilerskiej wykorzystuje się także szmaragdy naturalne, jednak są one wygrzewane w olejach, co pozwala na uniknięcie skaz lub pęknięć.
Cyrkon także jest ogromnie docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim. Aczkolwiek posiada on jeszcze sporo rozlicznych zastosować Zapraszamy na stronę partnera – gemeo.pl.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe wpisy – kliknij w link do serwisu (https://epack.com.pl/worki-na-smieci-120l/).

Cyrkon użytkowany jest między innymi w stomatologii, do tworzenia materiałów żaroodpornych oraz ognioodpornych, ponadto użytkuje się go w reaktorach nuklearnych, przy fabrykacji pigmentów i farb, i także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma również ogromne zastosowanie w produkcji szkliw, ceramiki, a także włókien oraz materiałów ściernych. Cyrkon to wyjątkowy kamień, który występuje w niezmiernie wielu pięknych barwach – żółtej, pomarańczowej, i także czerwonej, zielonej czy też niebieskiej. Wyróżniamy też cyrkony fioletowe oraz bezbarwne.

Biżuteria, w jakiej użyto cyrkonów jest niezwykle cenna, charakteryzuje się też perfekcyjną klasą i ładnym wyglądem, gdyż kamień ten jest istotnie zachwycający.