Garderoba – co kupować, żeby nie wydać za dużo?

najnowszy szyk i trendy

Garderoba – co kupować, żeby nie wydać za dużo?

Ubrania – mamy do nich różny stosunek. Jedni je kochają, inni z kolei podchodzą do nich obojętnie, jak do zwykłego przedmiotu codziennego użytku. Do tej pierwszej grupy zwykle zaliczają się kobiety, a do drugiej panowie. Dla pań niekiedy zakupy ubraniowe mają nawet znaczenie terapeutyczne. Pozwalają im one odpocząć, dobrze się poczuć, odstresować. Później jednak bardzo często okazuje się, że mają one naprawdę całą sporo ubrań, z którymi nie mają już, co robić.

teczka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Odzież ta przestaje im się mieścić w szafie lub w garderobie, ale gdy muszą gdzieś wyjść i chcą się ciekawie ubrać, raptem okazuje się, że nie mają w co się ubrać. Jak uniknąć takiej sytuacji? Przede wszystkim warto zaprzestać robienia chaotycznych zakupów. Zamiast tego starajmy się je choć trochę zaplanować. Kiedy już czujesz potrzebę, aby pójść do sklepu i wybrać dla siebie coś nowego, najpierw sprawdź oferty sklepów online: na oczy. Może nowa marynarka? A może sukienka lub też swetry rozpinane damskie? Zastanów się, czego w twojej szafie wyraźnie brakuje i postaraj się uzupełnić te braki. Tym sposobem unikniesz sytuacji, kiedy będziesz nagle miała dziesięć podobnych torebek i ani jednej przydatnej teczki do pracy, która w praktyce dużo bardziej mogłaby być przydatna. Co jeszcze? Stawiaj najlepiej na klasyczne i praktyczne ubrania. Kupuj takie, które można łączyć z wieloma rzeczami i jakie do różnych rzeczy pasują. Raczej zatem winny być one w spokojnych i stonowanych barwach, takich jak szarości, czernie lub oczywiście biel. Tego typu rzeczy sprawdzą się w wielu zestawieniach.

sweter damski

Autor: Evelyn Hill
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast jeśli zakupimy jasnozielone buty, to zapewne nie założymy ich za wiele razy, gdyż po prostu ciężko nam będzie je do czegokolwiek dopasować. Unikajmy także gadżetów takich jak przykładowo opaski na oczy do spania, które może i wyglądają fajne, aczkolwiek w praktyce raczej zbyt często ich nie używamy. Poza tym jak najbardziej w naszej szafie winny się także znaleźć najważniejsze ubrania, takie jak chociażby buty zimowe męskie 40 czy też niezniszczalna teczka.

Zaintrygował Cię ten opis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj sklep z okularami dużo o intrygujących Cię sprawach.

Jeśli o to chodzi lepiej nie oszczędzać na cenie, tylko wybrać raczej coś porządnego i wysokiej jakości na przykład: rozpinane damskie. W ten sposób będziemy mieli z tym spokój na co najmniej parę lat.