Czy warto kupować kurtki puchowe i na jakie okazje zakładać tego typu odzienie

najnowszy szyk i trendy

Czy warto kupować kurtki puchowe i na jakie okazje zakładać tego typu odzienie

Każda dwudziestolatka pragnie, aby ciągle w jej bieliźniarkach pojawiały się nowe ciuchy. Chłopi takiego problemu zwykle nie mają, ale raz na jakiś czas również i oni muszą odświeżyć swoją garderobę. Nadchodząca zima jest wspaniałą okazją, żeby pójść do butików odzieżowych. Oprócz kupna typowo zimowych akcesoriów, czyli: nakryć głowy, szalików, rękawiczek czy kozaków, prawdziwa kobieta nie zawaha się wydać banknotów na trwałe, ciepłe i przede wszystkim modne, kurtki puchowe.

kurtka zimowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród proponowanych w sprzedaży okryć: imitowanych i naturalnych futer, filcowych płaszczy, wełnianych kożuchów, to kurtki puchowe stanowią chyba grupę najbardziej wartą polecenia. Są idealne na duże mrozy i styczniowe bądź lutowe dni, kiedy wiatr jest w stanie wiać z iście szatańską prędkością i mocą. W opozycji do futer, są lekkie i wykonane z trudno przemakalnego materiału, a w przeciwieństwie do zimowych peleryn, łatwiej jest dobrać do nich ozdoby, chociażby kopertówki.
Kurtki puchowe mają jednakże i swoje minusy. Zajmują dużo przestrzeni w szafie i w sezonie letnim będą przeszkadzać w wyciąganiu wieszaków z wytwornymi sukniami lub kusymi spódniczkami. Jak sama nazwa wskazuje, kurtki te są wypełnione pierzem, najczęściej gęsim, zatem alergicy dwukrotnie się zastanowią, zanim je zakupią. Dodatkowo wymagają one czyszczenia w pralni, a te powszechnie używane, ortalionowe, można w najgorszym razie prać w domowej pralce. W końcu kurtki puchowe posiadają jeszcze jeden minus. Nawet po jednym sezonie na rękawach lub kołnierzu mogą ukazywać się pojedyncze piórka, które przebiły tkaninę albo szew.
Myliłby się ten, kto by uważał, że kurtki puchowe zakładają mieszkańcy Grenlandii lub mieszkańcy odległej Syberii; są one przecież powszechnie używane w naszych szerokościach geograficznych. Oczywiście nie włoży ich człowiek interesu udający się na ważne zebranie z zagranicznymi inwestorami. W takich sytuacjach trzeba przecież prezentować się profesjonalnie. Sprawa ma się zgoła inaczej w przypadku wyjazdu w Karkonosze czy chociaż wieczornego grudniowego spaceru, kiedy solidne okrycie jest szczególnie doceniane (kup kurtki marki shushu.pl).
Tak czy owak, kurtki puchowe już kilka lat temu zadomowiły się w naszych szafkach.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie ochraniacze do łóżeczka warkocze, która tyczy się pokrewnej problematyki.

Czy jesteś kapitalistką światowej sławy i klasy lub pichcącą posiłki kurą domową, zawsze znajdziesz okazję, by ją włożyć. Na szczęście wyjście z mody raczej im nie zagraża i raz wydane pieniądze staną się dobrą inwestycją na lata.