Zegarki sportowe czy biżuteryjne

najnowszy szyk i trendy

Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Dziś na rynku funkcjonuje sporo modeli zegarków. Do najpopularniejszych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na kilka detali, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są bardzo często dość masywne, z dużymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski oraz obudowy kopert przygotowane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. Zazwyczaj występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper a dodatkowo timer, ale w profesjonalnych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Istotną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, aby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Przygotowane w większości z materiałów szlachetnych, niejednokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo dużo zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na bazie mosiądzu albo stali szlachetnej, często powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”.

Sprawdź ten odsyłacz – ta wskazówka z www (http://suknie-slubne.warszawa.pl/kontakt/) ujawni całkiem nową dawkę materiałów na temat, który może okazać się godny zainteresowania.

Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem należy dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego trwałości i estetyce. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek zazwyczaj nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako szczegół uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria (zobacz także Zawieszki do bransoletki modułowej) męska lub damska.

Źródło: Trend shop