Podstawowe reguły modnego ubierania się przez panów czyli jak najlepiej dobrać męską koszulę.

najnowszy szyk i trendy

Podstawowe reguły modnego ubierania się przez panów czyli jak najlepiej dobrać męską koszulę.

Stylowa koszula jest jednym z ważniejszych elementów ubioru zadbanego mężczyzny. Różnych koszul w sklepach jest tak duża ilość rodzajów i wzorów, że przed wyborem należy poznać choć podstawowe zasady, którymi należy się kierować. Jeżeli nawet komuś znaleziona koszula będzie się podobać, to uwzględnić jeszcze powinien aktualną modę i trendy, tu zupełna dowolność raczej nie jest mile widziana. W zależności od przeznaczenia należy wybrać odpowiedni kolor, materiał i sposób uszycia, i dopiero wtedy będzie można mówić o właściwej decyzji.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną sprawą jest też wielkość koszuli, nie może być ona ani za luźna, ani zbytnio obcisła. W praktyce rozmiar koszuli określa się przez dwie wielkości, to znaczy kołnierzykiem oraz wzrostem. Dobrze dopasowana koszula powinna bez problemów chować się w spodniach, powinna też leżeć blisko ciała, lecz nie krępować chodzenia. Dobre koszule uzyskują swój właściwy rozmiar po kilku praniach, z tego też powodu często mają one trochę mniejszą numerację, uwzględniającą późniejsze zmiany.

Drugim rozmiarem jest obwód kołnierzyka, tu również są określone zasady dotyczące odpowiedniego doboru. Koszula powinna mieć taki kołnierzyk, żeby dało się swobodnie włożyć palec między materiał a ciało, w praktyce będzie to obwód szyi powiększony o szerokość palca. Jeżeli będzie się już wszystko wiedzieć o swojej rozmiarówce, to kolejnym krokiem będzie wybranie właściwego kroju. Najczęściej koszule dzieli się na trzy podstawowe odmiany, ich wybór uzależniony być powinien od wyglądu danej osoby. Przykładowo koszule slim fit mają wąski krój, jaki bardzo dobrze sprawdza się u szczupłych lub atletycznie zbudowanych osób, regular fit zalecane są dla osób tęższych, mających regularną budowę ciała, natomiast custom fit to koszule uniwersalne, mające w zamyśle pasować każdemu – sprawdź polecaną stronę www. Ważnym dopełnieniem koszuli męskiej są różnego rodzaju dodatki, takimi najbardziej klasycznymi i wszystkim chyba znanymi są muchy oraz krawaty.

To jest niezwykle ciekawa problematyka i warto ją poznać bliżej, zatem bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (https://elforrest.pl/), który znajduje się tutaj.

W wielu sytuacjach mogą się także przydać spinki do koszuli, są one przede wszystkim istotnym elementem formalnego stroju.