Co jest niezbędne w czasie trekkingu po górach? Czym kierować się przy wybieraniu odpowiednich butów ? Jaką kurtkę kupić?

najnowszy szyk i trendy

Co jest niezbędne w czasie trekkingu po górach? Czym kierować się przy wybieraniu odpowiednich butów ? Jaką kurtkę kupić?

Każdy z miłośników wypraw w góry powinien pamiętać o tym, jak ważny jest właściwy ubiór na trasie. Dotyczy to tak samo amatorów, którzy od czasu do czasu chodzą górskimi trasami, jak też kompletnych zapaleńców, jacy często wyjeżdżają w góry oddając się całodniowemu trekkingowi. Jakie rzeczy powinny charakteryzować strój takiej osoby? Podstawą są z pewnością dobre buty. Nie ma co do tego wątpliwości, że bez właściwego obuwia, trekking może okazać się dość nieprzyjemny. Ważne, aby buty były wygodne, dobrze dopasowane, oraz nie przemakały.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne by nie doprowadzić do powstania otarć na stopach, które będziemy później musieli leczyć parę dni. Jak często wybieramy się w góry latem, na wiosnę czy jesienią to wystarczą półbuty podejściowe. Już minęły czasy, kiedy to w góry zawsze ubierało się buty za kostkę. Jeśli nie chodzimy z ciężkim plecakiem po trudnym terenie, to takie buty na pewno wystarczą. Na pewno są wygodne oraz nie są tak sztywne, dlatego podejścia pod strome zbocza są z pewnością łatwiejsze. Kolejna rzecz to kurtka. Tu oprócz nieprzemakalności istotna jest także odporność na wiatr. Kurtki softshell (e-militaria.pl/kurtki-softshell-70) będą często dobrym wyborem. To odzież wierzchnia, jaka chroni dobrze przed wiatrem, a przy okazji również dobrze oddycha. To spory plus, ponieważ w przypadku cięższych oraz całkiem nieprzemakalnych kurtek ta oddychalność jest o wiele gorsza.

Przyciągnął Cię taki wpis? To świetnie, ale kliknij ten odnośnik, gdyż dodatkowo przygotowaliśmy też inny podobny artykuł, który warto zobaczyć ponadto (http://strefaerotyki.com/).

Ważne jest także to, że mimo tego, iż odzież ta nie jest nieprzemakalna, to na początku przez jakiś czas wystarczająca jest pierwotna warstewka impregnacji. Poza tym kurtka ta dobrze chroni przed zimnem. Podczas gorszej pogody z pewnością dobre będą kurtki wojskowe – e-militaria.pl/kurtki-25/. Odzież ta, charakteryzuje się tym, iż jest bardzo wytrzymała, ponieważ ma posłużyć jako specjalistyczne okrycie wierzchnie w trudnych warunkach.

Kurtki te są więc przeznaczone, zależnie od modelu na rożne pory roku oraz powinny dawać bardzo dobrą ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie one jednak chronią doskonale przed wiatrem, opadami deszczu i zimnem, czyli tym, co najbardziej dokucza na górskich terenach, kiedy pogoda na zewnątrz nie jest zbyt dobra. Oprócz kurtki i butów jest jeszcze cała masa innych przydatnych rzeczy i odzieży, jakie ułatwiają wędrówki po górach oraz dają lepszy komfort – polecany serwis. Jednak to już zależy od stanu naszego portfela. Na tego typu rzeczy można przeznaczyć bardzo dużo gotówki, ale to już my musimy podjąć decyzję.