Tajemnice kamieni szlachetnych. Poznaj ich niezwykłe uzdrawiające właściwości

najnowszy szyk i trendy

Tajemnice kamieni szlachetnych. Poznaj ich niezwykłe uzdrawiające właściwości

Ametyst umieszczony na czole osłabia migreny. Agat dodaje sił. Poznaj inne własności znanych kamieni szlachetnych, zużytkuj ich energię z pożytkiem dla siebie.

Pierwszy kamień chroniący przed złymi mocami powstał z góry Talizman, i w następstwie tego wzięła się takowa nazwa. Natomiast w alegoriach biblijnych Abraham z pomocą kamieni noszonych na szyi uzdrawiał członków swego szczepu. Z kolei zamierzchli kapłani nosili na napierśnikach dwanaście kamieni. Pewnym z nich zawsze był agat, który ma cechy ochrony przed złym okiem a także daje czystość myśli jak też skoncentrowanie słuchaczy, do których się przemawia.

wspaniałe oliwiny w gemeo.pl

Źródło: pixabay.com

Agat jest to jeden z najbezpieczniejszych kamieni dla ludzi. Nie musimy się na nich znać, aby korzystać z jego własności. Z jednej strony zapewnia osłonę. Z drugiej – niezwykle mocno podwyższa energię życiową, intensyfikuje dążenie do sukcesu a także siły, by go uzyskać. Polecany jest dzieciom w wieku szkolnym, jako że dodaje im pewności siebie, wznieca mądrość wewnętrzną i pomaga odkryć naturalne zdolności. Rekomendowany jest też kobietom w ciąży lub tym, które ją planują. Wspaniale działa też jako odpromiennik. Umiejscowiony przed komputerem bądź telewizorem, niweluje ich niepożądane działanie na zdrowie.

Kryształ (czytaj więcej zdjęcia nagrobkowe w krysztale) górski jak np. ten jest to najbardziej wielozadaniowy kamień, jaki można używać na przeróżne sposoby: Nosząc go na ciele – dodaje nam światła. Umiemy znajdować nowe możliwości, jakie się przed nami pojawiają. Prócz tego jest to kamień, jaki nader silnie odblokowuje wszelkie niedomagania ciała oraz psychiki. Możemy go wykorzystywać do kąpieli. Małe kamyczki kryształu wkłada się do wanny bądź niecki prysznica. Likwidują zmęczenie, ale też. Kryształowa kulka położona na środku wnętrza wprowadza do domu harmonię. Natomiast małe kryształki w oknie gwarantują światło oraz oczyszczają z negatywnej energii.

Ametyst – jego fiołkowa barwa przynosi ukojenie, bardzo silnie wycisza. Wetknięty pod poduchę przeciwdziała bezsenności. Usytuowany na czole między brwiami łagodzi dolegliwości migrenowe. Co więcej jest to kamień polecany dla dzieci, które cierpią na nocne koszmary. Generalnie ametyst niezwykle silnie wpływa na nasz rozwój duchowy. To też kamień biskupów (nosili go w pierścieniu) i przemiany. Ułatwia uchwycenie, z jakiej przyczyny pewne rzeczy w życiu musimy zmienić, ażeby poczuć się radosnymi.

oliwiny dostępne w gemeo.pl

Oliwin. Ten szczęśliwy kamień uważany jest za znak godności, jest to również „patron” znachorów. Zwiększa cierpliwość, ufność do siebie i pewność siebie. Służy zachowaniu równowagi uczuciowej oraz pomaga wyleczyć rany z przeszłości. Oliwin (gemeo.pl) dopomaga zrozumieć relacje jak też ochrania przed zranieniem uczuć. Minimalizuje napięcie, niepokój oraz irytację. Pozwala podnieść się po cielesnych, uczuciowych jak też duchowych traumach.