Wspaniałe szafiry snem każdej kobiety

najnowszy szyk i trendy

Wspaniałe szafiry snem każdej kobiety

Uważa się, że najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I raczej coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, jakiej nie dałoby się poderwać znakomitą biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od dawien dawna jest un uważany za cechę gigantycznego bogactwa. Wyroby jubilerskie z diamentami są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je w swojej kolekcji.

Biżuteria od dawna rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wykonywały sobie różne ozdóbki z rożnych odpadów, takich jak kości zwierzęce, czy kawały futerek. Potem przyszła epoka brązu, miedzi i różnych kruszców z jakich tworzono wykwintne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż koniec końców naszą cywilizację ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak niesłychanie pożądane. Wielu z nas mimo wszystko ma chociażby jeden złoty pierścionek. Wprawdzie złoto w dalszym ciągu jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodych dam nie rozmyśla o dużym pierścieniu z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najchętniej wybierane były mało skomplikowane pierścionki na zaręczyny. Teraz do łask powróciły konkretne i bogate pierścionki z bardzo wyeksponowanym kamieniem, takie jak wybierały nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd bądź też cytryn, które można dostać na . Znudziła nam się szlachetna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała dworskie salony. Niezmiernie popularne jest obsadzanie ze sobą takich szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz wierniej przypomina dworskie klejnoty z epoki królów i książąt – w najnowszym wpisie.

Dlatego też więc korzystnie pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może odnajdziemy tam jakieś cenne drobiazgi. Dużą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeżeli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej na miejscu.