Sekretem kobiecości są sukienki

najnowszy szyk i trendy

Sekretem kobiecości są sukienki

Co jakiś czas na pewno przeglądamy swoją szafę. Zwykle poszukując stroju na konkretną okazję, ale czasami też tak po prostu, by zrobić porządek i sprawdzić, które ciuchy na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i warto znów zacząć je wkładać.

Warto raz na pewien czas przekopać szafę, bo być może odkryjemy wspaniałe, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka (przetestuj sukienka szara koronkowa – MERG) z baskinką.

Sukienka, która zawsze jest modna, ale, nie ukrywajmy – nie jest odpowiednia na każdą okazję. W naszej kulturze na przykład na wesele jej nie włożymy – po prostu czerni nie wypada wkładać na taką okazję. Gdy szukamy sukienki na wesele zdecydowanie lepiej sprawdzą się odmienne odcienie. Unikajmy jednak białego i podobnych bardzo jasnych odcieni – to również nie będzie dobrze widziane, bo to kolory przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

sukienka

Autor: Le belle mon amour
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli rozejrzymy się po centrach handlowych z pewnością wyszukamy różnorodne sukienki wizytowe w każdym możliwym kolorze. Latem lepiej jest wybierać wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Wspaniale sprawdzą się również czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest uzależnione od naszych preferencji (sukienki online).
Niezwykle ważne są także tkaniny. Na lato niech będą lekkie i przewiewne. Na takie temperatury doskonałe są sukienki z dzianiny, szyfonu czy innych materiałów maturalnych. Grubsze atłasy czy tafty pozostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy również tkaniny, które się nie pogniotą od razu po włożeniu. Niestety na przykład len czy bawełna nie sprawdzą się. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowesporo tracą na uroku, kiedy po kwadransie od założenia są wymięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały upchnięte na dnie szafy. A to nieuniknione, gdy chodzimy, siadamy itd. Trzeba by stać w jednej pozycji przez cały wieczór, a przecież z pewnością nie po to wychodzimy na imprezę.

Należy chociaż raz na sezon robić przegląd szafy – zobacz również: niepowtarzalna odzież. Pewnie nie raz uda nam się znaleźć sukienkę kupioną dawno temu na jakąś okazję, a nigdy nie noszoną. Może właśnie dziś przyszedł jej czas? Poza tym ład w szafie uprości nam codzienny dobór stroju. Unikniemy nerwowego przeglądania wieszaków w poszukiwaniu czegoś do ubrania i standardowego narzekania, że nie mamy co na siebie włożyć.