Jak teczka konferencyjna ułatwi życie biznesmenom udającym się na kluczowe narady ze wspólnikami

najnowszy szyk i trendy

Jak teczka konferencyjna ułatwi życie biznesmenom udającym się na kluczowe narady ze wspólnikami

Przedsiębiorcy, którzy udają się w daleką podróż służbową, długo pakują swój neseser. Muszą ze szczegółami przemyśleć, które przedmioty będą im obowiązkowo potrzebne, a bez których w ostateczności mogą się obejść. Świetna sekretarka i opiekuńcza małżonka zatroszczą się o to, aby pracodawca i mąż w jednej osobie, wziął ze sobą wszystkie sprawozdania. W dreamlinerze, a potem w pensjonacie, mogą one zostać zniszczone. W takich okolicznościach teczka konferencyjna zda swój egzamin celująco. Ochrona dokumentacji to jednakże nie jedyne jej zadanie, o czym przekonamy się w dalszej części felietonu.

teczka

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Sklepy oferują różne modele aktówek i wybór nie należy do najłatwiejszych. W każdym razie z pewnością weźmiemy pod uwagę: ilość posiadanych pieniędzy, własne preferencje, liczbę przenoszonych lub transportowanych sprawozdań, a może nawet rodzaj posiadanych w szafce ubrań.

Najbardziej elegancka teczka konferencyjna wykonana jest z nieco połyskującej, ciemnej skóry. Stanowi ona nieodłączny element ekwipunku każdego przedsiębiorcy oraz kreuje jego wizerunek: oto wart zaufania partner biznesowy. Z tego też powodu dyplomatka nie może być poplamiona, a im bardziej będzie ekskluzywna, tym lepiej.

Teczka konferencyjna posiada w swoim wnętrzu wiele handicapów. W czasie meetingu będzie można sporządzać zapiski w zamieszczonym tam skoroszycie, a przywiezione ze sobą akty można schować do specjalnego zakamarka, zamykanego najczęściej na zamek (uniwersalne teczki konferencyjne). Pióra stalowe umieszczone zostaną w licznych uchwytach na

torba

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

przybory do sporządzania zapisków. Producenci zatroszczyli się również o to, aby teczka konferencyjna miała miejsca na karty bankomatowe, wizytówki czy dokumenty osobiste. Nie zabraknie nawet uchwytu na komórkę.

W czasie spotkania przedsiębiorca musi pilnować swojej aktówki na każdym kroku .

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym tekście? Poznaj ponadto także inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj optyk.

Trzyma w niej przecież kluczowe pisma, często także te tajne. Jeśli na konferencję przybywa większa liczba gości (przynajmniej 50), wówczas zachodzi obawa, że podczas przerwy na kawę, zupełnie przypadkowo i przez pomyłkę, można zmienić swoją teczkę na teczkę osoby siedzącej obok. Moda światowa w zakresie galanterii biznesowej bywa niestety nieciekawa – wzory są do siebie podobne jak bracia bliźniacy. Trzeba jednakże zapamiętać, że tylko w jednym, eleganckim wydaniu podkreślą wygląd prawdziwego profesjonalisty.