O czym należałoby pamiętać przy zakupie najlepszej jakości męskiej koszuli?

najnowszy szyk i trendy

O czym należałoby pamiętać przy zakupie najlepszej jakości męskiej koszuli?

Od bardzo długiego czasu są one nieodzownym elementem szafy każdego faceta. W momencie jej kupna, należałoby kierować się nie jedynie jej fasonem, lecz także materiałem, z jakiego była wykonana, sposobem jej uszycia czy przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.
Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby być przygotowywane w odmianie eleganckiej, lecz również sportowej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto więc wiedzieć o paru rzeczach. koszula ma 2 wymiary: kołnierzyka oraz jej samej. Dobrze wybrany kołnierzyk mógłby przywierać do szyi tak, żeby można było swobodnie włożyć palec między szyję a koszulę. Rozmiar kołnierzyka to nic odmiennego niż obwód szyi odmierzany w centymetrach, zwiększony o szerokość jednego albo dwóch palców. Bardzo ważny jest także fason koszuli, o którym notyfikacja powinna znajdować się na metce. Mógłby to być np. „custom fit” (powinna pasować na każdą sylwetkę), „regular fit” (tradycyjna koszula bez wcięcia w pasie) czy „slim fit” (krój dla osób szczupłych). Niezwykle wyraźne znaczenie ma także długość rękawa i typ mankietu. Rękaw koszuli powinien sięgnąć za nadgarstek oraz wystawać około 1cm spod rękawów marynarki. Do doboru są 2 rodzaje mankietów: na zapinki oraz na spinkę.
Z pewnością najpopularniejszym surowcem z którego wykonuje się koszule okazuje się być bawełna. Na okres letni mniej urzędowe koszule wykonuje się też z lnu. Producenci koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest mniej kosztowna i się mniej gniecie w porównaniu z tą wykonaną w 100% z bawełny, jednak należy mieć w pamięci, że sztuczne surowce mogą być zdecydowanie mniej komfortowe i mogą powodować nadmierną potliwość.

Nie zalecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wykonane mogą być z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint.

Będziemy zobowiązani za wszelkie komentarze ze strony (https://dortex.pl/ceny-asortyment-outlet-cream-niesort/). Są one dla nas ważne, ponieważ uświadamiają nam, czy nasze posty docierają do czytelników i jak są rozumiane.

Niestety rzadko na etykietach koszul wymieniane bywają informacje o gramaturze surowca.