Z jakiego powodu porządne buty są tak ważne dla każdego harcerza?

najnowszy szyk i trendy

Z jakiego powodu porządne buty są tak ważne dla każdego harcerza?

Jeżeli Twoje dziecko jest harcerzem, oznacza to, że uwielbia spędzać czas na wolnym powietrzu i uzyskiwać następne sprawności. Harcerze jeżdżą na różnego typu obozy, na jakich obowiązują bardzo różne warunki pogodowe: ulewy, wilgoć, upał, czy chłód.

Kobieta siedząca na schodach

Autor: Kestas Venzlauskas
Źródło: http://www.flickr.com
To powoduje, że nasz osprzęt musi być dobrany bardzo precyzyjnie tak, aby zabezpieczać się na jakąkolwiek okoliczność. Dotyczy to każdego elementu ubrania, zatem butów, kurtka ratownik medyczny lub swetrów. W takiej kwestii jak buty desanty sklep obuwniczy z pewnością będzie miał coś dobrego. Buty z grubą podeszwą, dobrym bieżnikiem oraz sięgające naturalnie powyżej kostki. W tego rodzaju markecie moglibyśmy kupić obuwie wyprodukowane na różnorodnego typu górskie trasy. Są także popularne ciężkie buty tak dla harcerki, jak i dla harcerza. Warto byłoby powiedzieć, że w środowisku harcerskim jest odwieczny spór: glany czy desanty.
Niezależnie od wybranego typu, należy wcześniej zastanowić się, po co w zasadzie brać na biwak ciężkie buty. Okazuje się, że najważniejsza jest w tym wypadku stabilizacja kostki w uwarunkowaniach obozowych. Na wyprawach w puszczy niezwykle łatwo byłoby skręcić kostkę. Chodząc po nierównym obszarze można wejść choćby na omszałą kłodę lub spaść z mokrego pagórka. Buty, jakie sięgają wyżej kostki, są w stanie zredukować to ryzyko niemalże do zera. Wykorzystana do ich tworzenia wysokiej jakości skóra i mocne sznurowadła zdecydowanie stanowią niezwykle łatwe oraz wyśmienite zabezpieczenie.

Poza tym materiał, z jakiego wykonany były buty i zelówka ochraniają stopy przed różnorodnego typu niewygodami leśnego poszycia. Jeżeli zatem chcemy mieć pewność wygody oraz bezpieczeństwa, warto byłoby wybrać buty desanty.