Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

najnowszy szyk i trendy

Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

Za oknami cudowne lato, chodzimy w powiewnych, delikatnych sukienkach i japonkach. Letni klimat wszędzie dokoła. Idealnym dodatkiem do letnich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Najczęściej ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i co najważniejsze – każdy element jest niepowtarzalny.

Jeśli omawiany materiał jest według Ciebie absorbujący, to bez obaw zobacz też uwagi spod linku (https://reformastudio.pl/zabiegi-na-cialo/) – one również są warte Twojego zainteresowania.

To przede wszystkim odróżnia takie ozdoby od tych, które można nabyć w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem obwiązanym dookoła byle jakiego kamyczka. Nic bardziej błędnego! Wystarczy tylko porozglądać się w sklepach proponujących tego typu błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, żeby dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i na przykład akrylowych – które są tak samo ładne, a jednak kosztują mniej – więcej informacji. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria taka nie należy do najtańszych. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny niezwykle precyzyjnej pracy. Na początku projekt, rozplanowanie kolorów, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności dobór materiałów i wreszcie sama praca nad wykonaniem takiego cacka.

Jeżeli planujemy nabyć przykładowo kolczyki ręcznie robione zwracajmy uwagę na detale. Istotne jest żeby były doskonale wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a z pewnością nie kupujemy kolczyków po to, by leżały w szkatułce. Zwróćmy też uwagę na spojenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek wypadku oferuje także naprawę. Warto wiedzieć czy reperacja jest w cenie. W razie gdy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będzie problemów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do porządku.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest piękna i co najważniejsze – jedyna w swoim rodzaju – Ceneo. Artyści robiący tego typu ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na kupienie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i z dbałością o szczegóły wykonana – na pewno będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas.