Nadchodzi chłodniejszy czas, przygotuj się porządkując szafę!

najnowszy szyk i trendy

Nadchodzi chłodniejszy czas, przygotuj się porządkując szafę!

Każdy z nas przynajmniej dwa razy podczas roku dokładnie sprząta swoją szafę. Pierwsze porządki są przeprowadzane na wiosnę, a druga tura odbywa się wczesną jesienią. W obu sytuacjach chodzi o to, by na półkach nie zalegały ubrania, które i tak nie będą przez nas noszone, ponieważ nie pasują do okresu w roku.

klient

Autor: diva
Źródło: diva
4 edycja konkursu Fashion Designer Awards

Autor: Fashion Designer Awards
Źródło: Fashion Designer Awards
Mężczyźni w tym czasie modyfikują ułożenie na półkach bliżej kładąc długie spodnie, a rybaczki odsuwając w dal szafy. Dla kobiet nierzadko stanowi to również pretekst do zakupów, ponieważ trzeba w końcu kompletować garderobę na idącą zimę zgodnie z obecnymi w tej chwili trendami. Strój kąpielowy, pareo, lekkie sukienki, czy sandałki lądują teraz na dnie szafy, żeby zrobić miejsce grubym swetrom, długim sukienkom i grubym rajstopom. W przypadku obu płci takie doroczne sprzątanie garderoby może stać się też pretekstem do wyrzucenia niektórych ubrań przez oddanie ich komuś, lub odsprzedanie na garażowych wyprzedażach, czy internetowych portalach. W ten sposób, lub odwiedzając galerie handlowe warto też kupić nowe zwiewne spódniczki, koszulki polo, kąpielówki, lub strój kąpielowy na przyszły sezon, bo własnie w tym okresie w sklepach mamy największe wyprzedaże! Jasnym jest, że w listopadzie raczej myślimy o kupnie swetra, niż lekkich ubrań, ale naprawdę takie zakupy tworzą niepowtarzalną szansę do zaoszczędzenia paru złotych na zakupach. Z reguły trzeba jednak mocno się pospieszyć, bo dużo osób wprost czeka na jesienne wyprzedaże w najlepszych sieciówkach. Rzecz jasna w tym okresie roku najistotniejsze jest odkopanie i odświeżenie zimowych płaszczy i grubych szali, lecz na dnie szafy można oczywiście przygotować bikini na następny rok…

Klimat w naszym kraju zmienia się bardzo szybko i nawet w połowie października można było jeszcze chodzić w krótkich rękawkach, ale zima szybciej lub później nadejdzie, więc trzeba być gotowym na jej przywitanie. Sroga, czy nie, będzie wymagała od nas szczególnego ubioru, więc warto przygotować się wcześniej, niż w panice szukać zimowych kurtek gdy przyjdą pierwsze mrozy.