Jak dobrać idealną biżuterię dla kobiety jako prezent?

najnowszy szyk i trendy

Jak dobrać idealną biżuterię dla kobiety jako prezent?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej wyczekiwanych upominków dla kobiet jest biżuteria. Z drugiej strony wcale nie jest tak łatwo wybrać idealną biżuterię, dopasowaną do urody, stylu czy temperamentu kobiety. Jeżeli mężczyzna może odgadnąć te trzy cechy bez problemu, z całą pewnością nie będzie mieć większych problemów z doborem idealnej biżuterii dla swojej kobiety.

zbiór kamieni szlachetnych

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Są kobiety – indywidualistki, które cenią sobie przede wszystkim dodatki oryginalne i niespotykane. Inne natomiast sugerują się nowościami, wybierając raczej modne dodatki. Współcześnie bardzo często kupowana jest biżuteria z delikatnym kamieniem, takim jak kamień szlachetny szafir albo kamień cyrkon. W bardzo wielu sytuacjach dostrzegamy, iż sugerowanie się trendami w kwestii biżuterii okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Jednocześnie zawsze powinniśmy najpierw pomyśleć, czy wybrany dodatek całkowicie dopasowany jest do stylu oraz charakteru danej kobiety.

Najlepiej jest podpatrzeć styl kobiety, a nawet przekonać się, jakie dodatki dobiera najczęściej sama dla siebie. Jeżeli kobieta nosi etniczną biżuterię, nie powinniśmy kupować jej klasycznych, eleganckich dodatków, których nigdy nie założy. Ważny jest także dobór koloru biżuterii odpowiednio do preferowanych przez kobietę barw. Oprócz tego biżuteria dla kobiety powinna współgrać z odcieniem jej skóry, kolorem oczu i włosów. Dzięki temu będzie ona doskonale podkreślać jej urodę.

Ponadto biżuteria powinna być dopasowana do wieku kobiety. Inne dodatki przeznaczone są dla nastolatek, totalnie inne natomiast dla dojrzałej kobiety. Inną biżuterię wręczymy siostrze, inną natomiast mamie czy babci. Kobiety dojrzałe zdecydowanie wybierają srebrne dodatki urozmaicone naturalnymi kamieniami. Doskonale prezentują się również w bursztynie i perłach. Kobiety młode natomiast świetnie wyglądają w biżuterii stworzonej z kryształków, świecących się szkiełek lub różnorodnych, barwnych kamieni.

Biżuteria może być też dopasowywana właściwie pod względem kształtu dekoltu, typu sylwetki czy owalu twarzy. Dla filigranowych pań zalecana jest zazwyczaj mała, subtelna biżuteria. Należy unikać bardzo masywnych części biżuteryjnych, a także zbytnio długich naszyjników. Całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wysokich kobiet, które perfekcyjnie będą prezentować się w dużej, masywnej biżuterii.