W co się ubierać będąc skatem

najnowszy szyk i trendy

W co się ubierać będąc skatem

Mamo, tato jestem skatem!
Konsternacja. Jak powiedzieć o tym babci? Bez obaw. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, lubiący deskorolki, rowery czy rolki. Grupa społeczna, coraz bardziej powszechna wśród młodych ludzi. Osoby pokojowo nastawione do społeczeństwa, nie wyznający żadnej religii. W tym środowisku najbardziej istotna jest doskonała zabawa i opanowanie coraz to bardziej spektakularnych w odbiorze i trudniejszych akrobacji.

skate

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na deskorolce, także na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Widują się na placach, lub z myślą o nich wybudowanych skateparkach, gdzie potrafią szkolić technikę długie godziny. Nie są aroganccy, lecz zdarza się, że ich ekstremalne zabawy nie są życzliwie odbierane przez widzów obserwujących ich poczynania, dlatego regularnie są wyrzucani z terenów na których ćwiczą. Wzorem do naśladowania dla skaterów jest Tony Hawk, który jest pomysłodawcą wielu trików wykonywanych na desce.
Jak wygląda skejt? Jak masa innychmłodych ludzi, a istotą ich wyglądu jest zaakcentowanie pewnej idei – przyjaznego stosunku do życia i czerpania radości z chwili. Jeszcze niedawno fundamentem były szerokie spodnie, opuszczone w kroku. Dziś, niekoniecznie, bo wąskie rurki, które zawojowały ostatnio światem przedostały się także na obszar skateparku. Za duże, obszerne bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty – czytaj to. Odzież dla skatów to także koszulki (koszulki z nadrukiem) – barwne i koniecznie z przesłaniem, wyrażające własny styl i pasję. Więcej na black-town.pl.

skate

Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne o co można mieć pretensje do tej subkultury to ich „wielkie zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. o ile by tylko znalazło się więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby możliwość pokazania swojej twórczości, świat byłby o wiele ciekawszy. Ale „bohomazom” na mieniu publicznym (ławkach) mówimy stanowcze „nie”. Na szczęście są specjalnie wytypowane miejsca, w których możemy znaleźć prawdziwe dzieła sztuki.
Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby przekonać się, że skupia ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.