Buszowanie za perełkami – kochamy kupowanie w ciucholandach

najnowszy szyk i trendy

Buszowanie za perełkami – kochamy kupowanie w ciucholandach

Pomimo nazwy nadawane placówkom handlowym z niedrogimi ciuchami przechodzonymi bywają niezbyt zachęcające, powszechność tego typu miejsc nie maleje. Nie tylko w gronie osób z niewielkimi dochodami, ale także celebrytek, które coraz częściej przyznają się do wyszukiwania stroju w second handach.

25 lat temu masowo pokazujące się sklepy z nienową odzieżą przywożoną z Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii, stały się uosobieniem zmian pojawiających się w naszym kraju. Uzmysłowiliśmy sobie, że za niewielkie pieniądze można upolować oryginalne ciuchy „pachnące zachodem”. Pomimo upływu lat, pojawienia się centrów handlowych z salonami i butikami najlepszych marek, przebojowość ciucholandów nie zmalała. Obecnie w Polsce powstały tysiące tego typu miejsca i każdego roku tworzy się mnóstwo nowych.

ubrania

Autor: Jon Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie ciucholandy przestały być żenującymi sklepami „tylko dla biednych”. W niedalekim czasie tego typu placówki handlowe przeszły ogromną transformację i stały się skarbnicą niepowtarzalnych ciuchów, niekiedy nawet odzieży znanych światowych dyktatorów mody. Ciucholandy nie są już umiejscawiane w walących się barakach czy brudnych podwórkach. Takie sklepy pokazują się coraz częściej przy najruchliwszych ulicach czy w galeriach handlowych. Niełatwo w nich znaleźć kultowe wielkie pojemniki wypełnione stertą ubrań. Teraz są one wycenione, zdezynfekowane, wyprasowane i kolorystycznie posegregowane na stojakach.

Przechodzone ubrania koszulki z własnym nadrukiem z lumpeksu to stroje z charakterem, ubrania sławne z centrów handlowych, gazet o modzie i serwisów internetowych z wyjątkową różnicą: są dużo tańsze. Szablonowe nabywanie wymaga cierpliwości, hurtownia z odzieżą używaną daje możliwość efektywnego polowania na ciuchy wyjątkowe i unikatowe. Można zaopatrzyć się w ubrania jakich nie ma nikt inny. Zasadniczym kryterium kupowania w szmateksach jest niewygórowana wartość sprzedawanych tam używanych ubrań. Z pewnością na częstość zakupów w takich punktach wpływa nasza kondycja finansowa. Wiele pań nie wyobraża sobie jednak życia bez co najmniej jednej w tygodniu wizyty w ciucholandzie.

Porównaj – hurtownia-pati.pl