Niesamowite ręcznie robione czapki i rękawiczki

najnowszy szyk i trendy

Niesamowite ręcznie robione czapki i rękawiczki

Jeszcze nie tak dawno temu w placówkach edukacyjnych uczono dziewczynki szycia. Był to przedmiot stały w procesie nauczania, dzięki czemu panie były w stanie w późniejszym czasie wykonywać zróżnicowane czynności związane z szyciem. Poza tym przez długi czas robótki ręczne były najczęściej występującym sposobem spędzania wolnego czasu przez panie. Było to bez wątpienia niezwykle potrzebne.

brązowe wełniane rękawiczki

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie bowiem robótki ręczne są zapomniane w dobie maszyn do szycia które nie potrzebują nawet ingerencji żywej osoby. Obserwuje się, że coraz większa liczba ludzi na dzień dzisiejszy nie umie naprawić urwanego guzika. Nieskomplikowane, kiedyś tak powszechne zadania mogą obecnie wykonać nieliczni.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Wejdź na nasz odsyłacz, w tamtym miejscu na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość faktów na temat, który Cię zainteresował.

Z drugiej strony jednak obserwuje się swego rodzaju renesans robótek ręcznych, na przykład szydełkowania. Już nie tylko starsze panie sprzedające na ulicy czapki ręcznie robione (czapki ręcznie robione – artillo.pl) i maskotki z włóczki widuje się z szydełkiem w ręku. To, co jeszcze niedługi czas temu uznawano za niemodne i przynależne właśnie starszym paniom, z wolna znów staje się popularne.

Haftowanie
Haft jest sposobem na ozdabianie materiałów z użyciem specjalnych grubszych nici. Człowiek wprawiony w haftowaniu potrafi otrzymać właściwie każdy możliwy wzór, od prostych motywów geometrycznych, aż po zawiłe elementy roślinne i zwierzęta. Haft kojarzy się głównie z różnego rodzaju serwetkami, tą metodą można jednak wykonać znacznie więcej. Przykładem mogą być zegary. Stworzenie dekoracyjnego motywu zegara może być czasochłonne i możliwe do stworzenia tylko przez wprawioną osobę, jednak po dodaniu wskazówek i zegarowego mechanizmu efekt może okazać się wart zachodu. Takie elementy będą oryginalną ozdobą domu.

Robótki na drutach
Jedną z najbardziej popularnych robótek ręcznych są te z zastosowaniem drutów. Zwykła robótka tego rodzaju polega na tworzeniu prostego fragmentu materiału, na przykład zimowego szalika, z zastosowaniem dwóch drutów. Bardziej zawiłe formy wymagają użycia większej liczby drutów. Przykładowo do stworzenia elementów takich jak rękawiczki (rękawiczki – – artillo.pl) czy skarpetki wełniane potrzeba aż pięciu małych drutów. Robótka na drutach generalnie nie jest skomplikowaną czynnością. Najbardziej istotne jest nauczenie się podstawowych ruchów, a później wyćwiczenie ich.