Kurtki z naturalnej skóry są zawsze modne

najnowszy szyk i trendy

Kurtki z naturalnej skóry są zawsze modne

Skórzana kurtka jest jednym z nieśmiertelnych klasyków. Nie ma co zastanawiać się czy warto w nią zainwestować, ponieważ będzie nam służyć latami. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Elegancka, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się zawsze, wszędzie i o każdej porze roku.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już podczas I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stały się częścią umundurowania amerykańskiej policji. W latach 50.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam magiel warszawa inne wiadomości na prezentowany temat, które okażą się podobnie wciągające.

szkoły w USA wprowadziły zakaz noszenia kurtek motocyklowych, co oczywiście uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

W ciągu lat kurtki skórzane zachwyciły światowe pokazy mody. Grały główną rolę w luksusowych kolekcjach Versace czy Yves Saint Laurent. Dziś projektuje się je w najbardziej śmiałych fasonach. W sprzedaży znajdziemy też modele inspirowane klasyką, lecz wykonane z eko-skóry.

Kurtkę ze skóry można zestawiać dla kontrastu z kolorowymi sukienkami, a nawet koronkami. Ciekawy efekt otrzymamy, zestawiając ją wraz ze zwiewną spódnicą i jedwabną bluzką. Jej drapieżny charakter złagodzą kolorowe, jasne dodatki. Jeśli ma to być stylizacja „z pazurem”, możemy połączyć skórę z rurkami, topem z sieciówki oraz ciężkimi butami. W roli dodatków mogą nam posłużyć różnego rodzaju naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Pamiętajmy, że modele z wydatnymi klapami dodadzą objętości górnej części sylwetki ciała. To dobry fason dla drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki zdecydujmy się na model ze stójką. Do niedawna zwracano uwagę na to, że krótsze kurtki są zarezerwowane dla nastolatek, panie dojrzałe powinny zaś wybierać dłuższe fasony. Na szczęście, dziś styliści zdecydowanie odrzucają wszelkie modowe konwenanse. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (kontynuuj).

W dzisiejszych czasach skórzana kurtka stanowi klasyczny element garderoby i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.