Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w obecnych czasach jako przyjęcie typowo komercyjna.

najnowszy szyk i trendy

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w obecnych czasach jako przyjęcie typowo komercyjna.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej zaczeło być uroczystością komercyjną. Koszty powiązane z tym zdarzeniem często przekraczają wyliczenia rodziców. Kupno alby, sukienki komunijnej i wszystkich dodatków niezbędnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii oraz zorganizowanie przyjęcia wiąże się z wysokimi wydatkami. Wydatki związane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dzieciątko, by móc dołączyć do tego sakramentu, koniecznie musi posiadać różaniec, gromnicę oraz książeczkę do modlitwy.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Te zakupy wiążą się z kosztami około 60 zł.

Ta oferta magiel warszawa jest bardzo atrakcyjna i jeśli szukasz większą ilość danych na opisywaną tu kwestię, to odnajdziesz je tutaj.

Od kilku lat w kościołach katolickich dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w jednakowych ubraniach, jakimi są alby. Wcześniej każda z dziewczynek mogła być ubrana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garniturki, co wiązało się z tym, że podczas mszy panowała mała rewia mody. Alby i takie same sukienki komunijne są bardzo dobrym wyjściem, wszystkie mluchy wyglądają identycznie, nie ma bogactwa i niepotrzebnego strojenia się. Jednak w multum parafiach zastrzega się kupno alb i sukienek komunijnych w jednej danej firmie, by wszystkie były identyczne.

Powiązane jest to z tym, że rodziciele nie mają możliwości znalezienia mniej kosztownej opcji kupna. Średnio owy strój kosztuje od 100 do 150 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze buty, pelerynkę i ubranko na przebranie (). U panienek zazwyczaj są to sukieneczki, a dla chłopaków tradycyjnie garnitury. I tutaj również trzeba wyjąć z portmonetki blisko 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebka na różaniec i książeczkę, do tego wianuszek na głowę, wydawałoby się, że są to drobiazgi, lecz one też kosztują. Każdy rodzic pragnie, by tenże dzień zachował się w pamięci jego pociechy.

Dlatego też urządzane są imprezy komunijne. By w maju można było robić przyjęcie komunijne, konieczne jest dokonać rezerwowania już sporo wcześniej, ponieważ na miesiąc przed imprezą możemy już niczego nie zorganizować. Uroczystość komunijna to przeważnie obiad plus kawa i ciastko. Za 3-4 godziny uroczystego świętowania musimy zapłacić minumum 80 zł za gościa. Mnóstwo restauracji proponuje swoim gościom tańszą opcję np. z własnymi ciastami. Zapraszając na święto komunijne 20 osób wydamy za nich prawie 1600 zł (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie na ubiory-komunijne.pl).