W jaki sposób należycie dopasować sznurówki do szykownego obuwia?

najnowszy szyk i trendy

W jaki sposób należycie dopasować sznurówki do szykownego obuwia?

Historia sznurowadeł sięga końca XVIII w.. To w owym czasie zastąpiły sznurowadła ogromne, błyszczące zapinki przy obuwiu. Obecnie zdołamy nabyć sznurówki stworzone z najróżniejszych materiałów i w najprzeróżniejszych kolorach. Adekwatnie dobrane sznurówki są w stanie poprawić styl obuwia, zaś nieodpowiednio dobrane – wprost przeciwnie.

Autor: PR Solution
Sznurówkom poświęca się częstokroć niewiele uwagi. Podczas kupna butów sznurowadła są już w zestawie, i – o ile nie zniszczą się w trakcie użytkowania – nie poświęca się im uwagi. A sznurowadła mają duży wpływ na prezencję obuwia.

Nawet najlepszej jakości obuwie (nieważne czy będą to buty Mcarthur czy też buty Meindl) ze źle dobranymi sznurowadłami może narażać na zabawność – markowe buty Meindl. I na odwrót, mniej szykowne buty mogą zyskać gdy dobierze się do nich właściwe sznurowadła. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele typów sznurówek, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się im, staje się jasne że do obuwia biznesowego renomowanej jakości czy Geox buty, czy Lacoste buty, przydać się może nie tak wiele spośród nich – zobacz Geox buty (w ofercie Ceneo).

W sklepach dostępne są sznurowadła tkane lub plecione z bawełny, z syntetycznych materiałów, mieszanki tychże materiałów czy też ze skóry. Wśród nich kupimy sznurówki woskowane i naturalne. Można także kupić sznurowadła okrągłe oraz płaskie, które są stosowne do różnego rodzaju obuwia. Osłona końcówki sznurówki to skuwka lub aglet. Zakończenie sznurowadeł jest zgrzewane, następnie końcówka zastaje izolowana folią bądź wykańczana metalową końcówką. Dzięki takiemu podejściu sznurowadła nie strzępią się i dużo prościej je przewlekać przez oczka obuwia.

Dobrym wyborem jeśli chodzi o obuwie biznesowe są sznurowadła bawełniane. Ich długość należy dobrać do ilości oczek w butach.

Zerknij na opublikowany tu (https://www.bootky.de/demonia-schuhe) artykuł, a na pewno bardzo Cię zaciekawi, gdyż odnajdziesz tam istotne informacje odnoszące się do omawianego zagadnienia.

Do dwu par oczek starczą sznurówki o długości 45 centymetrów, natomiast do czterech par oczek sznurówki winny być odpowiednio dłuższe. Do bucików które posiadają dziesięć par oczek, musimy dobrać sznurowadła o długości nawet 190 centymetrów.

Do wysokiej próby zawiązywanych butów najodpowiedniejsze będą cienkie woskowane sznurówki z bawełny, które będą odporne na wilgoć i znacznie mocniejsze aniżeli delikatne sznurówki bez warstewki wosku. Odpowiednio dobrane sznurowadła nie powinny zwieszać się bezładnie na cholewę buta.