Noc to taki okres, kiedy organizm powinien mieć szansę na regenerację oraz odpoczynek – wobec tego musimy dobrze przygotować się do snu

najnowszy szyk i trendy

Noc to taki okres, kiedy organizm powinien mieć szansę na regenerację oraz odpoczynek – wobec tego musimy dobrze przygotować się do snu

Mnóstwo ludzi żyje w obecnych czasach w nerwach i pośpiechu. Szybko pochłaniają posiłki i mało śpią, ponieważ czas to pieniądz. Nierzadko prowadzi to do różnego rodzaju schorzeń albo w najlepszym razie do bezsenności.

Sukienki na wesele, duze rozmiary

Autor: Rita Caro
Źródło: http://www.ritacaro.pl

Jednakże, żeby organizm miał możliwość się regenerować potrzebny nam jest zdrowy i spokojny sen.
plecak miejski

Autor: Alberto Ziveri
Źródło: http://www.flickr.com
kształt

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego do snu warto się prawidłowo przygotować. Mało kto o tym duma, gdy idzie do sypialni. Sypialnia powinna być pomieszczeniem, które naszemu organizmowi odruchowo kojarzy się z odpoczynkiem. Wobec tego nie pracujmy i nie jedzmy w łóżku. Zasadą zdrowego snu jest odpowiednia bielizna nocna. Musi być niezwykle wygodna i nie za ciasna. Najkorzystniej, gdyby była uszyta na przykład z bawełny, ponieważ wtedy nasza skóra jest w stanie bez kłopotów oddychać. Jeżeli nie lubimy chłodnych temperatur kupmy piżamę z długimi rękawami.
Jeżeli mamy problemy ze snem – nie możemy zasnąć, często budzimy się kilka razy albo rano wstajemy całkowicie niewySPAni, to możliwe, że winowajcą są nasze oczy. Tak, tak, nasze oczy. Zapewne śpimy w nazbyt jasnym pomieszczeniu, a nasze oczy szkła kontaktowe kolorowe wysyłają do mózgu impuls, że jest widno, już świta czyli powolutku powinniśmy się wybudzać. Zatem jeżeli za naszym oknem ciągle świeci lampa na ulicy, to musimy kupić opaski na oczy.

To sprawi, że będzie całkowicie ciemno i nasze oczy dadzą nam spać spokojnie. Po jakimś czasie na pewno odnotujemy dużą różnicę oraz poprawienie się jakości snu.