Jaką ciuchy szukać gdy uprawia się sporty zimowe?

najnowszy szyk i trendy

Jaką ciuchy szukać gdy uprawia się sporty zimowe?

Ciuchy termoaktywne początkowo używane były w zgodzie z przeznaczeniem czyli jako profesjonalna odzież sportowa albo dla służb mundurowych. Z czasem jej funkcje poszerzyły się w znacznym stopniu. Głównym tego powodem jest to, że jest ona nadzwyczajnie komfortowa w używaniu także na co dzień.

Jej właściwości dają wygodę a jest to przecież niezwykle istotne jeśli chodzi o takie przedmioty ubraniach jak np. bokserki termoaktywne – bielizna która ze swej natury musi być wygodna.

Odzież sportowa termoaktywna, narty

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Podczas wyboru bokserek termoaktywnych lub kalesonów termoaktywnych szczególnie trzeba uważać na wykonania (poza tym jak silnie możemy się spocić). Materie te bywają troszeczkę włochate co przy niewłaściwym sposobie zszycia może powodować otarcia albo wręcz otarcia. Dlatego więc trzeba unikać bokserek termoaktywnych czy kalesonów termoaktywnych, które mogłyby mieć jakieś grubsze nieperfekcyjne szwy (zwłaszcza w okolicach wrażliwych).

Najlepszego rodzaju bielizna to ta która została wyprodukowana w technologii „bezszwowej”. Część z modeli powleczona została warstewką preparatu antybakteryjnego co u ludzi skłonnych do alergii może je spowodować. Dlatego warto dowiedzieć się jakie substancje były stosowane.

Pomysł ubrania termoaktywnego (tu więcej informacji: bokserki z funkcją termoaktywną) ma tylko wówczas sens gdy człowiek który chce się tak ubrać stosuje zasadę na „cebulę”. Materiały z których są wyprodukowane te ciuchy były pod tym kątem („cebuli”) właśnie projektowane. Sama bielizna nie jest wszystkim. Kolejna warstwa to bluza termoaktywna. Jak każdy dobrze by była przylegająca do ciała gdy będzie inaczej nie będzie spełniać swojej zadania. Oczywiście bluzy termoaktywne dostać można w wielu fasonach.

Zarówno zimą jak i w lecie przyda się bez wątpienia czapka (zobacz: czapka z własnym nadrukiem) termoaktywna. Wiadomo przecież, że to poprzez głowę oddajemy około czterdziestu procent energii cieplnej. Ważne jest też aby nie przegrzać głowy. Obecnie nie jest to już problem, idealnie sprawdzają się tutaj czapki termoaktywne (świetne kalesony termoaktywne).