Męski outfit czyli jak może się prezentować facet z klasą

najnowszy szyk i trendy

Męski outfit czyli jak może się prezentować facet z klasą

W obecnych czasach, mimo iż sporo się mówi, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wciąż aktualne. Co więcej – bardzo często stosowane w praktyce. Toteż jeśli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak powinno się wyglądać np. na spotkaniu w sprawie pracy, może przegapić swą życiową szansę, co gorsza – przez własną nieuwagę.

Jak powinien wyglądać dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Miejmy na uwadze, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, elegancki i ponadczasowy. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe i bladoniebieskie. Najlepiej prezentują się z ciemnymi krawatami. Całkowicie nie są mile widziane kolory, które na pierwszy rzut oka wydają się pasować na wszelakie okazje, czyli czarny i brązowy. Dlaczego? Ponieważ kolor czarny zarezerwowany jest tylko na wszelkie poważne uroczystości państwowe, królewskie i pogrzeby. Audiencja u Prezydenta, Matura – oczywiście, ale spotkanie o pracę? Odpada.Koszule męskie wizytowe (-> poznaj informacje), na pozór tak oczywisty element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć kolorowe i trudne w stylizacji wzory.

W dzisiejszych czasach dostęp do najnowszych informacji jest bardzo istotny, dlatego przeczytaj wpis z witryny, gdyż traktuje on o podobnej tematyce.

O wartości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe spełniały swoje zadanie trzeba je dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii krawata, najbardziej odpowiedni na wszelakie okazje jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy ciekawym kolorem.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Koszula na spinki (moja strona internetowa) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Kompletując formalny strój, czasami nie pamiętamy o doborze właściwego paska do spodni. Najlepiej, by miał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć.