Włosy – pielęgnacja. Przewodnik

najnowszy szyk i trendy

Włosy – pielęgnacja. Przewodnik

Na to, jak wyglądają włosy jak też czy są zdrowe ma oddziaływanie nie wyłącznie dieta jak też stan zdrowia, ale też należyta pielęgnacja.
Jak o nie dbać każdego dnia, ażeby były zdrowe? Poznaj uniwersalne reguły pielęgnowania włosów.

komplet

Autor: Diva
Źródło: diva
szczotka

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Lśniące i zadbane włosy są ozdobą każdej damy, natomiast zaniedbane powodują, że nie wyłącznie wyglądamy gorzej, ale także dużo gorzej się czujemy. To, w jakiej kondycji będą włosy, zależy od niezwykle wielu składników – hormonów, kłopotów zdrowotnych czy też warunków pogodowych. Nawet zdrowe włosy a także normalna skóra głowy w pewnym momencie mogą stać się osłabione albo nawet wypadać. Stąd, jednakowo jak w przypadku skóry, należy co jakiś okres przyjrzeć im się starannie w lustrze ażeby oszacować, czy przypadkiem nie przyszedł czas na zmianę kosmetyków – o wSPArcie w ich wyborze możemy również poprosić fryzjera.

Kędziorki należy czesać kilka razy na dzień – najlepsza do owego celu jest na pewno szczotka do czesania kędziorków zrobiona z naturalnego włosia. Jeśli natomiast idzie o mycie włosów, to są panie, jakie muszą umyć włosy codziennie, oraz takie, które mogą to wykonywać raz na kilka dni. W obu wypadkach będzie to działanie prawidłowe, bowiem kędziorki powinno się myć wtenczas, kiedy wymagają tego – wyglądają na nieświeże, czy też skóra (zobacz też: producent skór naturalnych) głowy jest trochę przetłuszczona. Do umycia należy użyć szamponu dobranego do skóry głowy (omyłką jest dopasowywanie go do typu kędziorków).

Szampon ma bowiem przede wszystkim oczyścić skórę, spłukać resztki preparatów do stylizacji, a w przypadku jakiegokolwiek kłopotu (na przykład łupieżu) powinien pomóc się wyleczyć go.