komunia w kościele a ubiór

najnowszy szyk i trendy

komunia w kościele a ubiór

Autor: Superfoto.pl

Zestawienia kościelne są jakie są z tego powodu, że włącza się w nich ludzi, którzy otrzymali chrzest święty.

Rzecz jasna maluch swojej woli na temat wyznania nie umie wyłożyć w żaden sposób, więc ma tu celowej decyzji. Podobnie jest w przypadku takiego sakramentu, jak pierwsza komunia. Uczeń podstawówki, który uczy się do komunii jest jeszcze na tyle niedojrzały, że generalnie nie umie zrozumieć sensu rytuału. Zdarza się też, że nie dostaje wyboru.

Zazwyczaj nawet ateistyczna rodzina posyła pociechę na edukację przed komunią, żeby inne maluchy nie piętnowały. To przykry przykład komformizmu.

To wada naszego społeczeństwa, które podąża za tradycją, często jedynie dlatego, bo reszta osób tak czyni. Polacy kiepsko znają główne reguły religii, nie pisząc już o porządnej znajomości Pisma Świętego. Rodzima religijność jest rytualna i na pokaz. Najbardziej widoczne jest to na przykładzie sukienki na pierwsza komunię.

Jeśli stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są ciekawe, zobacz dodatkowo szczegóły tu. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Matki upiększają swoje córki, nabywają modne suknie, byle tylko być lepszym od reszty rówieśników. Lecz Chrystus, centralna Osoba katolicyzmu, krytykował pustą żądzę puszenia się i chwalił prostotę. Szykowne sukienki komunijne to przykład naszego dążenia do bycia lepszym od pozostałych, do pokazania swojej zamożności. Niestety, sporo księży akceptuje taki proceder. Mało który ksiąg zwraca uwagę rodzicielom na zło zmieniania tego ważnego święta w życiu dziecka w rewię mody.

Duchowni, którzy trzymają się Biblii, decydują w swojej parafii, by dzieci przystępujące do komunii nosiły proste i zunifikowane alby do komunii świetej. To bardzo rozsądne rozwiązanie, które znosi rywalizacje modową i mówi, że centralną cechą wierzącego ma być skromność.