Styl a sylwetka – moda dla mężczyzn

najnowszy szyk i trendy

Styl a sylwetka – moda dla mężczyzn

Moda to, pomimo powszechnej opinii, pasja nie tylko przedstawicielek płci pięknej. Też panowie zwracają olbrzymią uwagę na to, co na siebie wkładają. Dlatego w modnych czasopismach oraz w internecie można znaleźć dużo porad, które pozawalają mężczyznom określić typy sylwetek męskich i dopasować właściwy strój.

Rozpoznanie swojego typu budowy jest właściwie kluczem do powodzenia. Jeśli określimy swoje atuty oraz wady, będziemy mogli skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli trudno jest samodzielnie rozpoznać swój typ figury, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeśli obawiamy się reakcji kolegów na nasz problem, można zwrócić się do swojej drugiej połówki. W ostateczności, możemy pójść do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze też odpowiednie kolory do naszej karnacji.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tutaj zarówno model A, jak i „jabłuszko”, a więc panowie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, jest też „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u pań i „trójkąt”, czyli ideał, do którego dążą mężczyźni. Jest to sylwetka doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie panowie z taką figurą mają łatwo. Mogą dowolnie eksperymentować z modą. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt workowate ubrania, które ukryją ich doskonałą figurę.

Reszta mężczyzn musi się skupić na tym, by schować swoje mankamenty i zaakcentować zalety. W najgorszej sytuacji znajdują się bez wątpienia mężczyźni o figurze ”jabłuszka”. Są to już panowie z nadwagą, stąd też powinniśmy umiejętnie wybierać ubranie, by dodatkowo nie poszerzyć postury. Dopasowana modna jeansowa kurtka (modne kurtki damskie zimowe) będzie dobrym rozwiązaniem. Należy jedynie uważać na wzory i jasne kolory. Zasada jest taka, że te części ciała, z których jesteśmy niezadowoleni, maskujemy ciemnymi, jednolitymi materiałami, bez żadnych upiększeń. Tymczasem, „ołówek” musi unikać ciemniejszych odcieni jak ognia, ponieważ wyszczuplają one jeszcze bardziej jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna powinien postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz koszule w jasnych kolorach (zobacz tu).